Konta firmowe

Własna firma łączy się z wieloma obowiązkami, z których to będziemy musieli się skrupulatnie wywiązywać. Jednym z warunków założenia firmy jest również posiadanie konta w banku, co jest regulowane przez polskie prawo. Może to być nasze dotychczasowe konto osobiste, nie mniej jednak warto rozdzielić sprawy prywatne i te związane z działalnością gospodarczą i założyć rachunek firmowy.

Zakładanie firmy w naszym kraju wiąże się z dużą ilością papierkowej roboty, to pewną rekompensatą za tak skomplikowany proces zakładania firmy jest łatwy proces zakładania firmowego konta.

Dla większych firm oraz dla osób które prowadzą własną działalność gospodarczą, cennym pomocnikiem będzie nowoczesne konto firmowe. Rachunek firmowy to spore udogodnienie, a przede wszystkim istotna oszczędność wydatków wiążących się z prowadzeniem konta. Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem konta firmowego to zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem kont firmowych.

Czym się kierować w ofertach kont firmowych?

Po pierwsze porównując wszystkie dostępne oferty na rynku zwróćmy uwagę na metody w jaki sposób będziemy mogli zarządzać naszym kontem firmowym. Konto dla firm powinno posiadać bardzo łatwy dostęp, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. Wybierając konto zwróćmy uwagę na to czy bank umożliwia korzystanie z konta przy pomocy Internetu lub telefonu, w dzisiejszych czasach szybkość działania to jedna z najważniejszych cech firmy. Czas to pieniądz, a łatwy dostęp do konta skraca czas działania do minimum. Całodobowy dostęp do konta pozwoli nam chociażby na finalizowanie transakcji z naszymi kontrahentami.

Co dzieje się w momencie gdy na rynku pojawiają się takie same firmy oferujące takie same lub podobne produkty lub świadczące podobne lub takie same usługi? To oczywiste, kiedy konkurencja wzrasta każda z firm chce być atrakcyjniejsza ofertowo dla klienta i walcząc o niego obniża swoje ceny. Podobnie jest z bankami, które są świadome, że klient będzie szukał konta firmowego, które nie generuje wysokich kosztów jego prowadzenia. Wybierając konto firmowe zwróćmy szczególną uwagę na koszty związane z prowadzeniem rachunku, wykonywaniem przelewów czy wypłacaniem pieniędzy z bankomatu.

Niestety jak to w życiu bywa czasami jest tak, że na koncie firmowym liczby są bliskie zeru, a miesiąc się kończy i trzeba opłacić pracowników i rachunki związane z prowadzeniem firmy. Co wtedy robić? Banki o tym pomyślały i na kontach firmowych oferują limity kredytowe, które pozwalają firmom wyjść z ciężkiej sytuacji. Zakładając konto przyjrzyjmy się szczegółowo limitom kredytowym jakie oferuje bank oraz oprocentowaniu jakie zostaje nałożone na wzięty kredyt. Im wyższy limit i mniejsze oprocentowanie tym lepiej dla właściciela firmy, czyli dla nas.

Warto zwrócić uwagę również na aspekt dodatkowej funkcjonalności konta firmowego. Przykładowo banki mogą oferować tak zwane polecenia zapłaty lub inaczej mówiąc zlecenia stałe, które polegają na comiesięcznym opłacaniu pewnej kwoty. Przykładem takiego zlecenia stałego może być opłata za użytkowanie danego lokalu, czyli czynsz. Zlecenie stałe spowoduje, że automatycznie co miesiąc będzie pobierana określona kwota z naszego konta i przesyłana na odpowiednie konto właściciela lokalu. Właściciel firmy nie musi się martwić czy zapłacił czynsz za lokal czy nie, wie wtedy, że zrobił to za niego bank, automatycznie.

Analiza najlepszych rachunków firmowych

Pamiętajmy o jednej ważnej sprawie, która tyczy się nie tylko wybierania konta firmowego ale jakiegokolwiek produktu lub usługi oferowanej przez bank. Reklamy bankowe często potrafią nas zmylić przedstawiając jedynie plusy danego produktu, a ukrywając wszelkie minusy, które są niewygodne dla banku. Podejmując decyzje o założeniu konta, czy to firmowego czy osobistego róbmy to z rozwagą i po uprzednim zapoznaniu się z dostępną ofertą na rynku. Przeanalizujmy dokładnie wszystkie możliwe opcje aby być pewnemu, że nasz wybór był najlepszym wyborem jakiego mogliśmy tylko dokonać.

  • Konto Direct dla Firmy od ING Bank Śląski ING Bank Śląski stawia sprawę na całkiem jasno i nie owija Konta Direct dla Firmy w nic, co mogłoby zaciemnić jego istotę.…

  • mBiznes Konto Standard w mBanku mBank nie odpuszcza na żadnym rynku, na którym postawił stopę i także w dziedzinie rachunków firmowych zaznacza wyraźnie swoją obecność. mBiznes konto Standard to produkt…

  • iKonto Biznes w Alior Banku Alior Bank poszedł nieco innym tropem niż najwięksi bankowi gracze i postanowił stworzyć konto specjalnie dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Konto dla konkretnej grupy to większa…

  • BIZnest Konto w Nest Banku Powiedzieć, że oferta dla klienta firmowego od Nest Bank to szaleństwo mogłoby być sporym nadużyciem, ale analizując rachunek można się do tego nadużycia mocno zbliżyć.…

  • Konto Firma To Ja w Idea Banku Wysoce popularna w Polsce jednoosobowa działalność gospodarcza to ten segment rynku, na który Idea Bank znalazła swój własny nomen omen pomysł. Czy rachunek…

Nasza witryna używa plików cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. ROZUMIEM