ING – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Klienci rozmaitych instytucji bankowych, często spotykają się z różnymi nazwami i skrótami, które mogą być dla nich niezrozumiałe. Dotyczy to np. kodów SWIFT, IBAN oraz BIC. Skróty te pojawiają się głównie w przypadku transakcji międzynarodowych. A także w rozmaitych artykułach, dotyczących m.in. rozpoznawania instytucji bankowych na arenie międzynarodowej. Czym są te kody i w jaki sposób wpływają one na korzystanie z rachunków bankowych?
IBAN
International Bank Account Number, czyli właśnie IBAN, to nic innego, jak międzynarodowy numer konta bankowego. Składa się on z dwudziestu ośmiu znaków, z czego pierwsze dwa (dla polskich kont) to litery “PL.” Pozostałe dwadzieścia sześć cyfr, to unikalny numer rachunku bankowego. Kod IBAN wykorzystywany jest do identyfikacji poszczególnych rachunków we wszystkich krajach UE, oraz innych, które zdecydowały, że również będą korzystać z tego schematu.
SWIFT/BIC
W przypadku kodów SWIFT i BIC, chodzi dokładnie o to samo. Z tą różnicą, że pierwsza nazwa używana jest zazwyczaj na rynku polskim, a druga – na międzynarodowym. W praktyce, jest to jednak ten sam kod. Kod ten składa się z ośmiu lub jedenastu znaków i służy do identyfikacji banku. Wykorzystywany jest głównie przy przelewach zagranicznych. W przypadku ING Banku Śląskiego, kod SWIFT/BIC to INGBPLPW.
O ING
ING Bank Śląski posiada już ponad 4,8 mln klientów detalicznych, co czyni ją jedną z największych instytucji bankowych w Polsce. Instytucja reprezentuje kompleksowe podejście do rozwoju. Pod uwagę brani są zarówno pracownicy, jak i klienci oraz środowisko naturalne. Klienci banku ING stawiani są w centrum, a dbanie o ich potrzeby jest jednym z najważniejszych priorytetów instytucji. Dodatkowo, warto wiedzieć, że historia tej grupy bankowej sięga 1988 roku, co pozwoliło jej na zdobycie doświadczenia, które czyni ją atrakcyjną dla potencjalnych klientów.