iKonto Biznes

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą?

Oto konto, które robi robotę! 1. iKonto Biznes w Alior Banku

  iKonto Biznes - Alior Bank

  Alior Bank
  Konto: 0 zł
  Karta: 0 zł / 8 zł*
  Przelewy: 0 zł
  Bankomaty: 0 zł

  Alior Bank poszedł nieco innym tropem niż najwięksi bankowi gracze i postanowił stworzyć konto specjalnie dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Konto dla konkretnej grupy to większa precyzja usług i większa szansa na porażkę. Czy się udało?


Jednoosobowa działalność gospodarcza – najpopularniejsza forma prowadzenia działalności w Polsce (choć trzeba zaznaczyć, że aż nazbyt często w niczym nie różni się poza nazwą od pracy na etacie) to bardzo atrakcyjna strefa dla ofert płynących ze strony banków. Nie umknęła ona i uwadze Alior Banku, dlatego bankowcy z melonikiem na głowie przygotowali konto dla klienta prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, które kusi darmowym prowadzeniem konta i otwarciem rachunku. Jakby tego było mało, powyższe atuty nie są w żaden sposób uwarunkowane, także podnosi to znacząco atrakcyjność oferty.

Dla kogo jest iKonto Biznes?

odbiorcy

Komu więc można zaproponować iKonto Biznes w Alior Bank? Uniwersalny charakter rachunku firmowego docenią szczególnie te osoby, które cenią sobie niskie opłaty związane z prowadzeniem rachunku. Jeśli jednoosobowa działalność gospodarcza potencjalnego klienta Alior Banku nie odbiega zasadniczo od pracy etatowej (co dla jednych jest zaletą, a dla innych, niestety, problemem) to jest to rachunek spełniający potrzeby takiego klienta w stopniu wysoce zadowalającym: jest tani i wygodny w prowadzeniu.

Obecnie rachunek kusi premią, która jest przyznawana za jego założenie i spełnienie kilku warunków, my jednak świadomie się na niej nie skupimy, przedstawiając przed czytelnikiem tylko nagie fakty przemawiającym za rachunkiem i jego (obecnie) pewną pozycją na Rankingu Najlepszych Kont Firmowych w Polsce.

Jakie są koszty iKonta Biznes?

Wspomnieliśmy już wyżej o nagich liczbach, jakie zawiera w sobie oferta od banku, dlatego też pozwalamy sobie je poniżej przedstawić. Proszę, oto i one:

iKonto Biznes - opłaty


opłaty

• rachunek jest nieoprocentowany

0 zł - otwarcie i prowadzenie konta;

8 zł – prowadzenie rachunku pomocniczego.

Karta do iKonta Biznes - opłaty


karta

0 zł - wydanie karty debetowej MasterCard Business Debit;

0 zł – miesięczna opłaty za kartę, jeśli dokonamy przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych (8 zł, gdy nie spełnimy powyższego warunku);

0 zł – wypłata gotówki z bankomatów Alior Banku;

0 zł5 pierwszych wypłat gotówki z pozostałych maszyn w miesiącu, (2 zł - każda następna wypłata);

0 zł5 pierwszych wpłat we wpłatomatach Planet Cash (10 zł za każda kolejna wpłata);

0,5% – (min. 6 zł) - wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet;

3% (min. 8 zł) - wypłata gotówki z bankomatu za granicą.

Przelewy związane z iKontem Biznes


przelewy

0 zł - przelew internetowy,

0 zł - przelewy do ZUS i US;

0 zł - 5 pierwszych przelewów Express Elixir (10 zł za następne);

0 zł - 5 pierwszych przelewów SEPA zleconych przez internet, koszt kolejnych to 5 zł;

0 zł - realizacja polecenia zapłaty;

0 zł - 10 pierwszych SMS-ów z kodem autoryzacyjnym, (0,20 zł za kolejne);

0 zł - realizacja zlecenia stałego;

10 zł - przelew BlueCash;

0,50% (min. 10 zł) - wpłata i wypłata gotówki w placówce banku;

30 zł - przelew SORBNET do kwoty 1 mln zł; (10 zł, gdy kwota jest wyższa);

Podsumowanie iKonta Biznes


podsumowanie

Dokładnie przyjrzeliśmy się rachunkowi od Alior Bank wpatrując się znacznie dokładniej w każde „zero” niż w wyraz „premia”, także nasz werdykt pozbawiony jest naleciałości, które można by uznać za nieobiektywne. I co się okazało? Alior Bank kierując iKonto Biznes do klienta prowadzącego jednoosobową działalność trafił w dziesiątkę. Przygotował ofertę, która właśnie polskich realiach gospodarczych nabiera dodatkowej wartości. Nieuwarunkowana darmowość konta przemawia za rachunkiem, jasne opłaty związane z kartą (dosyć łatwe zresztą do uniknięcia) także, mówiąc kolokwialnie, „robią robotę” A przecież to właśnie o naszą własną „robotę” i uniknięcie zbędnych kosztów w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej dokładnie chodzi, prawda?