Ranking Kredytów Gotówkowych

Niepowtarzalna okazja, nagły wypadek czy skryte marzenie?

Z naszym rankingiem znajdziesz kredyt idealny dla swoich potrzeb.Ranking: Najlepsze Kredyty Gotówkowe - Lipiec 2019

Witaj! Wiemy, że nie jesteś na tej stronie przypadkiem – szukasz najlepszego kredytu gotówkowego, który zapewni Ci najbardziej optymalne warunki spłaty; kredytu, którego koszty nie wpędzą Cię w niekończącą się spiralę długów; szukasz pożyczki, która pomoże Ci stanąć z powrotem na nogi lub przyczyni się do zrealizowania Twoich marzeń. Spójrz zatem na poniższy ranking kredytów gotówkowych i sprawdź, która z dokładnie wyselekcjonowanych ofert kredytowych pozwoli Ci najlepiej zrealizować swój cel.

Najlepszy kredyt… Zaraz, zaraz!

Najlepszy i Kredyt – czy te dwa wyrazy mogą w ogóle iść ze sobą w parze? Czy wyraz kredyt, który dla większości z nas kojarzy się zwykle (lecz przecież nie zawsze) niezbyt przyjemnie może mieć cokolwiek wspólnego z byciem „najlepszym”? Zgodzimy się przecież bez problemu z istnieniem najlepszych kont osobistych, firmowych czy też oszczędnościowych, nieprawdaż? Ale najlepszy kredyt gotówkowy?

Pozwoliliśmy w Twoim imieniu zadać sobie powyższe pytania, gdyż doskonale rozumiemy jakie konotacje kryją się pod pojęciem kredytu – my także jesteśmy przecież ludźmi i wbrew pozorom nie mieszkamy w biurowych boksach całymi dniami analizując cyferki i dane. Cóż, jesteśmy świadomi faktu, że dla wielu Polaków kredyt gotówkowy to (niestety) przykra konieczność. I tak, choć jest to prawda, to tylko połowiczna: kredyt może być nie tylko ratunkiem w razie wystąpienia trudnej sytuacji materialnej, lecz także być nieocenioną pomocą w chwili, gdy przed nami staje możliwość zrealizowania określonego celu lub nawet marzenia. Ale nadal można by spytać: co wspólnego ma kredyt z byciem najlepszym? Odpowiadamy: najlepsze kredyty gotówkowe ułożone w czytelny ranking mają sens, jeśli weźmiemy pod uwagę nie ich celowość (która zależy przecież od indywidualnych potrzeb), lecz gdy przeanalizujemy każdy procent i każdą prowizję, kryjące się za pożyczką; dokładnie przyjrzymy się każdemu warunkowi stawianemu przez bank i weźmiemy pod ogromną lupę nawet najmniejszy spośród najmniejszych druczków. Tym właśnie jest nasz ranking najlepszych kredytów gotówkowych w Polsce – czytelnym rozkładem, który nie pozwoli Ci się zgubić w gąszczu zawiłości, które kryją się za pożyczaniem od banku pieniędzy. Pozwoliliśmy sobie na wyjaśnienie tego, co rozumiemy pod pojęciem „najlepszych kredytów” i wcale nie boimy się w ten sposób nazywać ofert, które na naszym rankingu zamieściliśmy.

Skoro już wiemy, że wyrazy „najlepszy” i „kredyt” nie gryzą się ze sobą aż tak, jakby można się było tego spodziewać, chcielibyśmy Ci przedstawić kryteria, jakimi kierowaliśmy się przy wyborze ofert do naszego rankingu kredytów gotówkowych.

Sześć kredytów gotówkowych – czy to nie za mało?

Pewnie ktoś zdążył już zauważyć, że nasze rankingi najlepszych pozostałych produktów finansowych z danej kategorii posiadają raczej minimalistyczną formę i nie inaczej rzecz się ma w przypadku kredytów gotówkowych. Selekcjonujemy oferty pod względem ich atrakcyjności i opłacalności dla klienta, a znalezienie takiej właśnie oferty to naszym zdaniem coś więcej niż utworzenie długiej listy kredytów. Właściwe rozeznanie rynku finansowego w Polsce pozwala twierdzić, że pozycje poczynając od szóstej i przechodząc do następnych wcale nie są chętnie wybierane przez klientów poszukujących kredytu gotówkowego. Prawdę mówiąc tworząc ranking najlepszych kredytów gotówkowych w Polsce bierzemy pod uwagę multum ofert, jednak na samej liście zamieszczamy tylko te, które ze względu na ich opłacalność i wygodę z punktu widzenia klienta są najlepsze. Pięć pożyczek gotówkowych to naszym zdaniem optymalne pole wyboru, dodatkowe pozycje przeczyłyby zarówno idei naszego rankingu jak i samemu zdrowemu rozsądkowi.

Ranking kredytów gotówkowych - nasze kryteria

Przy analizowaniu kredytów gotówkowych ilość kryteriów widocznie rośnie, gdyż związana jest z nimi odpowiedzialność, która jest znacznie wyższa niż w przypadku kont osobistych czy oszczędnościowych.

Bezpieczeństwo i renoma banku – rodzinie Corleone podziękujemy!

Jeśli w przypadku różnego rodzaju kont bezpieczeństwo banku zawsze znajdowało się u nas na pierwszym miejscu, to w przypadku kredytów gotówkowych nie dość, że jest to kryterium pierwsze, to posiada ono najwyższy priorytet. Nie, nie i jeszcze raz nie dla tych wszystkich banków, które nie potrafią wystarczająco udowodnić swojej renomy. Pożyczanie pieniędzy bywa kwestią nawet życia i śmierci i nie może być jakiekolwiek mowy o tym, żeby w naszym rankingu najlepszych kredytów gotówkowych w Polsce znalazła się jakakolwiek oferta pożyczkowa, która pochodziłaby z niepewnego źródła. Jeśli nikt z nas nie wpadłby na pomysł pożyczania pieniędzy do mafii, to tym bardziej nie powinien się pojawić w naszym rankingu kredyt od mafii przebranej za bank.

Oprocentowanie – czasem lepiej policzyć trzy razy!

Poradziliśmy sobie z bankową mafią (nie wiemy co to strach!), jednak nawet rzetelne banki posiadają „propozycje”, które w przypadku zaciągnięcia kredytu gotówkowego są, niestety, nie do odrzucenia. Częścią składową pożyczki bankowej jest oprocentowanie, którego wysokość jest właśnie naszym drugim kryterium. Tak, wiemy, że istnieją „firmy” pożyczkowe, które twierdzą jakoby nie pobierały żadnych odsetek (szczególnie przy pierwszej pożyczce), jednak odpadły one już w pierwszym kryterium i chyba w tym wypadku nie musimy tłumaczyć dlaczego tak się stało. Ale wróćmy do świata uczciwej bankowści: kredyty gotówkowe, by znaleźć się w rankingu musiały zaoferować jak najniższe oprocentowanie. Lepiej zapłacić mniej niż więcej za pożyczkę, prawda?

Prowizja, czyli ile oni sobie doliczą?

Naszym trzecim kryterium jest prowizja, jaką pobiera bank za udzielenie klientom pożyczki. Na rynku polskim mamy bardzo wiele banków, a co za tym idzie bardzo dużą rozpiętość w zakresie prowizji pobieranych przez poszczególne banki. Co już mamy? Bank bezpieczny i z jak najniższym oprocentowaniem kredytu, teraz dodajmy do tego jak najniższą prowizję za pożyczenie pieniędzy, by móc swobodnie przejść do czwartego kryterium.

Długość okresu spłaty – bywa, że dłużej znaczy wygodniej.

Twórcy produktów finansowych w Polsce różnie podchodzą do kwestii długości okresu spłaty kredytu, dlatego czwartym naszym kryterium jest właśnie długość okresu spłaty. Uważamy, że kredyt, który pozwala na dłuższe jego rozłożenie w czasie może być bardzo wygodny dla sporej części kredytobiorców, dlatego też i takie kryterium (może nie najważniejsze, ale istotne) musiało się pojawić.

Słów o kredytach nigdy za wiele

Jeśli ktoś zauważy, że rozpisujemy się aż zanadto tam, gdzie inni od razu przechodzą do ataku i „wciskają” oferty kredytowe bez żadnych ceregieli, to będzie miał rację. My jednak wychodzimy z założenia, że znacznie grzeczniej jest przedstawić każdy aspekt, który mógłby budzić wątpliwości naszego Czytelnika, stąd też tak często staramy się wyjaśnić nasze pojmowanie pewnych terminów po to, by mogło nastąpić wzajemne zrozumienie.

Analizowanie ofert kredytowych to ciężka praca - trzeba być bardzo dokładnym i skupionym, gdyż wyciągnięcie właściwych wniosków i ich zrozumiałe przedstawienie to ogromna odpowiedzialność, którą na plecy wziąć mogą tylko najlepsi. Najlepsze Banki to nie tylko nazwa strony internetowej, to także zobowiązanie, które chcemy jak najlepiej wypełnić – dostarczyć Tobie naszą wiedzę o bankowści po to, by mogła zaprocentować dla Twojej korzyści!