Ranking kredytów gotówkowych

Niepowtarzalna okazja, nagły wypadek czy skryte marzenie?
Z naszym rankingiem znajdziesz kredyt idealny dla swoich potrzeb.

Ranking Kredytów Gotówkowych – Lipiec 2021

Witaj! Wiemy, że nie jesteś na tej stronie przypadkiem – szukasz najlepszego kredytu gotówkowego, który zapewni Ci najbardziej optymalne warunki spłaty; kredytu, którego koszty nie wpędzą Cię w niekończącą się spiralę długów; szukasz pożyczki, która pomoże Ci stanąć z powrotem na nogi lub przyczyni się do zrealizowania Twoich marzeń. Spójrz zatem na poniższy ranking kredytów gotówkowych i sprawdź, która z dokładnie wyselekcjonowanych ofert kredytowych pozwoli Ci najlepiej zrealizować swój cel.

Porównywarka kredytów gotówkowych:

Kwota kredytu
Okres spłaty mies
Rata:
469.7PLN
RRSO:
6.17%
Do spłaty:
22545.63PLN
Kasa Stefczyka: Pożyczka Fit
2527
Osób wybrało tę ofertę
Wybieram
1
Wysokość raty
469.7 PLN
Oprocentowanie nominalne
6%
Oprocentowanie rzeczywiste
6.17%
Prowizja
0%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Rata:
480.78PLN
RRSO:
7.45%
Do spłaty:
23077.58PLN
Santander Bank: Szybki kredyt gotówkowy
1833
Osoby wybrały tę ofertę
Wybieram
2
Wysokość raty
480.78 PLN
Oprocentowanie nominalne
7.20%
Oprocentowanie rzeczywiste
7.45%
Prowizja
0%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Rata:
537.08PLN
RRSO:
13.87%
Do spłaty:
25780.05PLN
BNP Paribas: kredyt gotówkowy
1507
Osób wybrało tę ofertę
Wybieram
3
Wysokość raty
537.08 PLN
Oprocentowanie nominalne
8.00%
Oprocentowanie rzeczywiste
13.87%
Prowizja
10%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Rata:
540.06PLN
RRSO:
14.21%
Do spłaty:
25922.64PLN
Alior Bank: Pożyczka z mikrokosztami
1376
Osób wybrało tę ofertę
Wybieram
4
Wysokość raty
540.06 PLN
Oprocentowanie nominalne
7.19%
Oprocentowanie rzeczywiste
14.21%
Prowizja
12.35%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Rata:
543.24PLN
RRSO:
14.57%
Do spłaty:
26075.36PLN
PKO Bank Polski: Mini Ratka Online
745
Osób wybrało tę ofertę
Wybieram
5
Wysokość raty
543.24 PLN
Oprocentowanie nominalne
7.20%
Oprocentowanie rzeczywiste
14.57%
Prowizja
12,99%%
Ubezpieczenie kredytu
0%
*Powyższe informacje mają charakter orientacyjny i mogą się różnić względem aktualnej oferty danej instytucji.

Kredyty gotówkowe, obok kredytów hipotecznych, to niewątpliwie jedne z najpopularniejszych produktów kredytowych. Wiele osób decyduje się na kredyt gotówkowy ze względu na chęć pozyskania dodatkowych środków pieniężnych na zaspokojenie podstawowych potrzeb konsumpcyjnych. Przed wyborem konkretnego kredytu warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych i przeanalizować wszystkie dostępne oferty. Dzięki temu wybierzecie ofertę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania i potrzeby.

Kredyt gotówkowy to umowa pomiędzy klientem banku (kredytobiorcą) a bankiem. Bank zobowiązuje się przekazać określoną kwotę na określony czas na rzecz kredytobiorcy. Z kolei kredytobiorca zobowiązuje się zwrócić otrzymane środki wraz z należnym bankowi prowizjami i odsetkami.

Kredyty gotówkowe są udzielany na krótszy okres i mniejsze kwoty niż kredyty hipoteczne. Takie kredyty są wypłacane z reguły na dowolny cel. Oznacza to, że kredytobiorca może przeznaczyć środki na jakikolwiek cel – według własnego uznania. Kredyty gotówkowe są zazwyczaj zaciągnę z myślą o zakupie podstawowych dóbr konsumpcyjnych. Taki kredyt możemy wykorzystać na zakup sprzętu RTV AGD, sfinansowanie wyposażenia domu, pokrycie kosztów edukacji dziecka lub nabycia samochodu.

 

Najlepszy kredyt gotówkowy… Zaraz, zaraz!

Najlepszy i Kredyt – czy te dwa wyrazy mogą w ogóle iść ze sobą w parze? Czy wyraz kredyt, który dla większości z nas kojarzy się zwykle (lecz przecież nie zawsze) niezbyt przyjemnie może mieć cokolwiek wspólnego z byciem „najlepszym”? Zgodzimy się przecież bez problemu z istnieniem najlepszych kont osobistych, firmowych czy też oszczędnościowych, nieprawdaż? Ale najlepszy kredyt gotówkowy?

Pozwoliliśmy w Twoim imieniu zadać sobie powyższe pytania, gdyż doskonale rozumiemy jakie konotacje kryją się pod pojęciem kredytu – my także jesteśmy przecież ludźmi i wbrew pozorom nie mieszkamy w biurowych boksach całymi dniami analizując cyferki i dane. Cóż, jesteśmy świadomi faktu, że dla wielu Polaków kredyt gotówkowy to (niestety) przykra konieczność. I tak, choć jest to prawda, to tylko połowiczna: kredyt może być nie tylko ratunkiem w razie wystąpienia trudnej sytuacji materialnej, lecz także być nieocenioną pomocą w chwili, gdy przed nami staje możliwość zrealizowania określonego celu lub nawet marzenia. Ale nadal można by spytać: co wspólnego ma kredyt z byciem najlepszym? Odpowiadamy: najlepsze kredyty gotówkowe ułożone w czytelny ranking mają sens, jeśli weźmiemy pod uwagę nie ich celowość (która zależy przecież od indywidualnych potrzeb), lecz gdy przeanalizujemy każdy procent i każdą prowizję, kryjące się za pożyczką; dokładnie przyjrzymy się każdemu warunkowi stawianemu przez bank i weźmiemy pod ogromną lupę nawet najmniejszy spośród najmniejszych druczków. Tym właśnie jest nasz ranking najlepszych kredytów gotówkowych w Polsce – czytelnym rozkładem, który nie pozwoli Ci się zgubić w gąszczu zawiłości, które kryją się za pożyczaniem od banku pieniędzy. Pozwoliliśmy sobie na wyjaśnienie tego, co rozumiemy pod pojęciem „najlepszych kredytów” i wcale nie boimy się w ten sposób nazywać ofert, które na naszym rankingu zamieściliśmy.

Skoro już wiemy, że wyrazy „najlepszy” i „kredyt” nie gryzą się ze sobą aż tak, jakby można się było tego spodziewać, przejdźmy do omówienia podstawowych kwestii z nim związanych.

Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy powinien być kojarzony z instytucją banku, ponieważ udzielić go mogą wyłącznie placówki bankowe. Żadna osoba fizyczna, nawet jeśli włada określoną sumą pieniędzy nie może udzielić drugiej osobie fizycznej kredytu. Kredyt nazywany jest również instytucją, która jest określona przepisami prawa bankowego i koniecznie powinna zostać sporządzona na piśmie pod rygorem nieważności. Co ważne, środki finansowe, które otrzymujemy po pozytywnym zatwierdzeniu zgody na kredyt, nie są ważnością kredytobiorcy. Na postawie zawartej umowy następuje przekazanie pieniędzy do czasowej dyspozycji osoby, bądź zarządzania operacjami bezgotówkowymi. Umowa, którą zawieramy z bankami zazwyczaj jest sporządzana odpłatnie, jednak wszystkie kwoty wliczają się w pierwszą ratę kredytu. Co istotne, również należy zdradzić cel, na jaki się zapożyczamy.

Środki możemy otrzymać na konto już w dzień złożenia wniosku co jest jego kluczową i podstawową wartością. Banki starają się jak najbardziej skrócić proces oczekiwania więc jeśli zależy nam przede wszystkim na szybko dostępnych pieniądzach, jest to odpowiednia forma finansowania.

Kwota o jaką możemy się starać to nawet do 200 000 złotych rozłożonych na około 8-10 lat. O cenie kredytu decyduje prowizja za uruchomienie, oprocentowanie, marża i czasami dodatkowo ubezpieczenie. Często na reklamach kredytu widać oprocentowanie na poziomie 0% co nie znaczy jeszcze że oferta jest dobra. Jedyny wskaźnik jaki nas interesuje to RRSO czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Banki są zmuszone podawać tę wartość przy swoich ofertach. Gdy dostajemy już konkretną propozycję, możemy przemnożyć ratę przez ilość miesięcy co pozwoli nam określić ile dokładnie oddamy bankowi.

Kredyt gotówkowy można spłacić wcześniej, jednocześnie unikając dalszych odsetek. Jeśli planujemy to zrobić powinniśmy zapytać pracownika banku lub pośrednika czy kredyt ma dodatkowe warunki jeśli chodzi o wcześniejszą spłatę.

Jakich dokumentów potrzebuję, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Z dokumentów finansowych większość banków wymaga PIT ubiegły rok podatkowy i dokument potwierdzający stałe dochody na przykład zaświadczenie od pracodawcy, lub księga przychodów i rozchodów jeśli prowadzimy działalność gospodarczą. Większość banków przyjmuje również wyciągi z konta w celu ustalenia realnych przychodów.

Kredyt gotówkowy – jak banki nas sprawdzają?

Banki nie są instytucjami charytatywnymi. Zanim oddadzą nam swoje pieniądze zrobią nam „prześwietlenie naszych przychodów i zobowiązań”.

Banki mają swoje sposoby na wykrycie naszych zobowiązań finansowych.

BIK – Biuro Informacji Kredytowej, tu przechowywane są wszystkie informacje o zaciągniętych przez nas zobowiązaniach. Takie nasze „sumienie zobowiązaniowe”. Tu jest informacja o abonamencie TV, naszych poręczeniach, kredytach. Tu odnotowany jest każdy dzień opóźnienia w regulacji zobowiązania. BIK nie zapomina. Ta historia zaciągania i regulowania zobowiązań może nam zaszkodzić, ale także pomóc. Ważne jest, aby z niej wynikało, że przykładnie, sumiennie i w terminie regulujemy płatności, płacimy zobowiązania.

Wyciąg z konta, to podstawa, zwłaszcza, gdy przyszłym kredytobiorcą jest osoba fizyczna. Zakres analizowanych transakcji to okres trzech do sześciu miesięcy.

Odnotowywane jest, czy masz kredyt odnawialny na rachunku bankowym, jaki masz limit, jak go spłacasz.

Analizowane są wpłaty. Dobrze, gdy są to regularne, co miesiąc wpływające kwoty z zakładu pracy. Zakładu, który nie ma opóźnień w wypłatach pensji. To informacja o tym, z czego żyjesz, gdzie i jak zarabiasz.

Analizowane są wypłaty. Tu widać czy płacisz za czynsz za mieszkanie, widać czy masz własne lokum, czy wynajmujesz. Płacisz alimenty, czyli masz dzieci. Płacisz czesne za szkołę, dodatkowe zajęcia dzieci; to dla banku uszczuplenie twoich funduszy, wypływ dodatkowych środków pieniężnych.

Jeśli płacisz kartą kredytową, czy bankową za paliwo, płacisz ubezpieczenie wiadomo, że masz samochód. Musisz go utrzymywać. Płacisz kartą kredytową, bankową w winiarniach, restauracjach, uwaga, to też widać.

Bank na podstawie tych danych wyrobi sobie zdanie o Tobie, o Twoich upodobaniach, zwyczajach.

To, co sami zostawiamy w internecie, co umieszczamy, niefrasobliwie, w serwisach i portalach społecznościowych, wiele zdradza. Jeśli nie mamy zabezpieczonego profilu, lub zaakceptujemy, jako znajomego, człowieka, o którym nic nie wiemy „lufcikiem” wpuszczamy intruzów, pracowników banku również. Wpuszczamy ich do swoich danych, do informacji o sobie i rodzinie.

Oświadczenie wnioskodawcy. W tym dokumencie sami wskazujemy zwoje zobowiązania finansowe.

Bank zbiera dane, analizuje, zestawia przychody i zobowiązania, rozchody. Wynik porównuje z wartością kredytu, jaki chcemy zaciągnąć. Dostajemy decyzję. Czy dobrą?

Dużo zależy od nas.

RRSO kredytu

Wiedza na temat finansów i bankowości jest ogromna. Potrzeba wiele godzin na to aby przyswoić potrzebne informacje. Dlatego przeciętny człowiek, który idzie po kredyt do banku, patrzy przede wszystkim na raty pożyczki, które będzie musiał spłacać przez określony czas. Badania pokazują, że w bankowości raty nie mają większego znaczenia, bowiem liczy się Rzeczywiste Oprocentowanie Kredytu. Z tego artykułu dowiesz się: co zrobić, aby uzyskać informacje o RRSO w konkretnym banku, co to jest RRSO oraz czemu opłaca się zwracać uwagę na RRSO.

Co zrobić żeby uzyskać informacje o RRSO w banku?

Człowiek, który potrzebuje wziąć kredyt jest zazwyczaj w dużych emocjach i zapomina co miał zrobić. Dlatego zanim weźmiesz kredyt w konkretnym banku albo zaczniesz wybierać spośród ofert na rynku, pamiętaj, że najbardziej liczy się RRSO nie zaś raty czy inne tego typu rzeczy. Rzeczywiste Oprocentowanie Kredytu ma bowiem wpływ na wszystko: wysokość kredytu, ilość rat oraz ich wielkość oraz co ważne odsetki. Okazuje się, że mało osób wie, że istnieje RRSO i przepłaca wzięty kredyt. Rzeczywiste Oprocentowanie Kredytu jest przez banki kamuflowane, zazwyczaj znajduje się na samym końcem i jest pisane małym druczkiem. Dlatego przed podpisaniem umowy powinieneś uważnie ją przeczytać, to właśnie tam, małym druczkiem będzie napisane ile wynosi RRSO. Przedstawiciel w banku powinien udzielić Ci informacji o RRSO, jak tylko go o to poprosisz, posiadanie takiej wiedzy jest jego obowiązkiem. Będzie to dla niego również znak, że jesteś osobą bardziej kompetentną niż przeciętny obywatel i nie dasz się łatwo oszukać. Zatem informacji na temat rzeczywistego oprocentowania kredytu szukaj u przedstawiciela w banku, w umowie lub poprzez zadawanie o niego pytań.

Co to jest RRSO?

Kiedy już wiesz, że informacje o RRSO możesz znaleźć w umowie, u przedstawiciela banku czy pytając o niego, potrzebujesz informacji co to jest RRSO. Kredyt zawiera w sobie oprocentowanie nominalne oraz wysokość rat – tą wiedzę ma przeciętny człowieka. Natomiast mało kto wie, że zawiera również rzeczywiste oprocentowanie kredytu, w skrócie RRSO. Warto o tym wiedzieć, ponieważ jego kwota może zadziwić biorcę kredytu. Bank, który określa wysokość RRSO kieruje się założeniami: oprocentowaniem kredytu, kosztami kredytu, zmianami wartości pieniądza w czasie. Rzeczywiste Oprocentowanie kredytu zawiera w sobie informacje przez jak dużą ilość czasu będziesz mógł korzystać z pieniędzy, które zamawiasz w banku, do spłaty. Rzeczywiste Oprocentowanie kredytu jest uzależnione od: wartości waluty, w której bierze się pożyczkę, sytuacji gotówki w gospodarce.

Uwaga! Zwracaj uwagę na RRSO – to się opłaca!

Zanim wybierzesz bank i ofertę z kredytem, zapoznaj się z rzeczywistym oprocentowaniem kredytu. Taki sposób wybierania kredytu wyjdzie Tobie na dobre, ponieważ biorąc kredyt spłacasz nie tylko to co wziąłeś ale również: opłaty, prowizje, koszty, zmieniającą się wartość pieniądza w czasie. Czasami bank oferuje naprawdę dobry kredyt, opiszę Tobie taką sytuację. Wyobraź sobie, że bank daje ofertę kredytu o wysokim oprocentowaniu nominalnym i dużych ratach, okazuje się jednak, że wylicza niższe RRSO, a to sprawia, że biorąc ten kredyt klient płaci mniej pieniędzy niż mógłby sobie pomyśleć, po zobaczeniu oprocentowania nominalnego. Zanim więc weźmiesz kredyt zapytaj o RRSO, wówczas nie tracisz czasu na żmudne przeglądanie umowy. Bank ma obowiązek udzielić Tobie taką informację.

Podsumowując RRSO jest rzeczywistym oprocentowaniem kredytu, które zawiera w sobie: wszelkie koszty, raty, prowizje, zmiany wartości pieniądza w czasie oraz oprocentowanie nominalne kredytu. Dzięki temu możesz się dowiedzieć w jakim czasie będziesz mógł korzystać z pożyczonych pieniędzy. Bank ma obowiązek informować swoich klientów o wysokości RRSO, jest to prawnie zapewnione. Jeżeli nominalne oprocentowanie kredytu jest wysokie, nie oznacza, że jest to najgorszy wybór, dlatego warto zapytać o RRSO. Rzeczywiste oprocentowanie kredytu zależy od rodzaju kredytu, czasu w którym jest on spłacany oraz ilości pieniędzy, które chcesz pożyczyć. Zatem RRSO opłaca się znać aby wiedzieć jaka jest wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Możesz śmiało zapytać przedstawiciela banku, który udziela Tobie kredytu, o RRSO, ma on obowiązek odpowiedzieć na to pytanie.

Ranking kredytów gotówkowych – nasze kryteria:

Przy analizowaniu kredytów gotówkowych ilość kryteriów widocznie rośnie, gdyż związana jest z nimi odpowiedzialność, która jest znacznie wyższa niż w przypadku kont osobistych czy oszczędnościowych.

Bezpieczeństwo i renoma banku – rodzinie Corleone podziękujemy!

Jeśli w przypadku różnego rodzaju kont bezpieczeństwo banku zawsze znajdowało się u nas na pierwszym miejscu, to w przypadku kredytów gotówkowych nie dość, że jest to kryterium pierwsze, to posiada ono najwyższy priorytet. Nie, nie i jeszcze raz nie dla tych wszystkich banków, które nie potrafią wystarczająco udowodnić swojej renomy. Pożyczanie pieniędzy bywa kwestią nawet życia i śmierci i nie może być jakiekolwiek mowy o tym, żeby w naszym rankingu najlepszych kredytów gotówkowych w Polsce znalazła się jakakolwiek oferta pożyczkowa, która pochodziłaby z niepewnego źródła. Jeśli nikt z nas nie wpadłby na pomysł pożyczania pieniędzy do mafii, to tym bardziej nie powinien się pojawić w naszym rankingu kredyt od mafii przebranej za bank.

Oprocentowanie – czasem lepiej policzyć trzy razy!

Poradziliśmy sobie z bankową mafią (nie wiemy co to strach!), jednak nawet rzetelne banki posiadają „propozycje”, które w przypadku zaciągnięcia kredytu gotówkowego są, niestety, nie do odrzucenia. Częścią składową pożyczki bankowej jest oprocentowanie, którego wysokość jest właśnie naszym drugim kryterium. Tak, wiemy, że istnieją „firmy” pożyczkowe, które twierdzą jakoby nie pobierały żadnych odsetek (szczególnie przy pierwszej pożyczce), jednak odpadły one już w pierwszym kryterium i chyba w tym wypadku nie musimy tłumaczyć dlaczego tak się stało. Ale wróćmy do świata uczciwej bankowści: kredyty gotówkowe, by znaleźć się w rankingu musiały zaoferować jak najniższe oprocentowanie. Lepiej zapłacić mniej niż więcej za pożyczkę, prawda?

Prowizja, czyli ile oni sobie doliczą?

Naszym trzecim kryterium jest prowizja, jaką pobiera bank za udzielenie klientom pożyczki. Na rynku polskim mamy bardzo wiele banków, a co za tym idzie bardzo dużą rozpiętość w zakresie prowizji pobieranych przez poszczególne banki. Co już mamy? Bank bezpieczny i z jak najniższym oprocentowaniem kredytu, teraz dodajmy do tego jak najniższą prowizję za pożyczenie pieniędzy, by móc swobodnie przejść do czwartego kryterium.

Długość okresu spłaty – bywa, że dłużej znaczy wygodniej.

Twórcy produktów finansowych w Polsce różnie podchodzą do kwestii długości okresu spłaty kredytu, dlatego czwartym naszym kryterium jest właśnie długość okresu spłaty. Uważamy, że kredyt, który pozwala na dłuższe jego rozłożenie w czasie może być bardzo wygodny dla sporej części kredytobiorców, dlatego też i takie kryterium (może nie najważniejsze, ale istotne) musiało się pojawić.

Sześć kredytów gotówkowych – czy to nie za mało?

Pewnie ktoś zdążył już zauważyć, że nasze rankingi najlepszych pozostałych produktów finansowych z danej kategorii posiadają raczej minimalistyczną formę i nie inaczej rzecz się ma w przypadku kredytów gotówkowych. Selekcjonujemy oferty pod względem ich atrakcyjności i opłacalności dla klienta, a znalezienie takiej właśnie oferty to naszym zdaniem coś więcej niż utworzenie długiej listy kredytów. Właściwe rozeznanie rynku finansowego w Polsce pozwala twierdzić, że pozycje poczynając od szóstej i przechodząc do następnych wcale nie są chętnie wybierane przez klientów poszukujących kredytu gotówkowego. Prawdę mówiąc tworząc ranking najlepszych kredytów gotówkowych w Polsce bierzemy pod uwagę multum ofert, jednak na samej liście zamieszczamy tylko te, które ze względu na ich opłacalność i wygodę z punktu widzenia klienta są najlepsze. Pięć pożyczek gotówkowych to naszym zdaniem optymalne pole wyboru, dodatkowe pozycje przeczyłyby zarówno idei naszego rankingu jak i samemu zdrowemu rozsądkowi.

Słów o kredytach nigdy za wiele

Jeśli ktoś zauważy, że rozpisujemy się aż zanadto tam, gdzie inni od razu przechodzą do ataku i „wciskają” oferty kredytowe bez żadnych ceregieli, to będzie miał rację. My jednak wychodzimy z założenia, że znacznie grzeczniej jest przedstawić każdy aspekt, który mógłby budzić wątpliwości naszego Czytelnika, stąd też tak często staramy się wyjaśnić nasze pojmowanie pewnych terminów po to, by mogło nastąpić wzajemne zrozumienie.

Analizowanie ofert kredytowych to ciężka praca – trzeba być bardzo dokładnym i skupionym, gdyż wyciągnięcie właściwych wniosków i ich zrozumiałe przedstawienie to ogromna odpowiedzialność, którą na plecy wziąć mogą tylko najlepsi. Najlepsze Banki to nie tylko nazwa strony internetowej, to także zobowiązanie, które chcemy jak najlepiej wypełnić – dostarczyć Tobie naszą wiedzę o bankowści po to, by mogła zaprocentować dla Twojej korzyści!

Artykuły

  • Kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem finansowym udzielanym kredytobiorcy przez banki, które może być wydatkowane na dowolny cel. W polskim systemie bankowym istnieją trzy główne rodzaje kredytów, które można opisać właśnie w taki sposób.…

  • Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego powinno być poprzedzone gruntowną analizą własnej sytuacji finansowej. O ile to możliwe, nie powinniśmy zaciągać kredytu, jeśli posiadamy pewne oszczędności, które możemy wykorzystać na realizację konkretnych…

  • Podczas przeprowadzania procesu analizowania zdolności i wiarygodności klienta banku, wnioskującego o kredyt, doradca sięga po jego historię w BIK. Jest do tego zobowiązany poprzez nadzór bankowy, sprawowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Banki…

  • Bardzo często w Polsce używa się naprzemiennie słowa „kredyt” i „pożyczka”. Powszechna opinia – niestety błędna – głosi, że są to synonimy i nie ma znaczenia, czy bierzemy kredyt czy…

  • Zdolność kredytowa to bardzo ważny element każdego kredytu czy pożyczki. To ona decyduje o tym, czy zdołamy według banku spłacić zaciągane zobowiązanie i to właśnie od niej zależy, czy otrzymamy…

Nasza witryna używa plików cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. ROZUMIEM