Ranking Kont Oszczędnościowych

Zanim zaczniesz oszczędzać pieniądze, oszczędź nieco swój czas.

Poznaj rachunki, które o Twoje fundusze zadbają najlepiej.Ranking: Najlepsze Konta Oszczędnościowe - Lipiec 2019

Oszczędzanie to forma inwestycji, w której inwestujemy w firmę działającą na rynku do końca naszych dni: nas samych. Zaoszczędzone pieniądze największą moc sprawczą osiągają nie wtedy, gdy zostały już spożytkowane, lecz wtedy, gdy wciąż czekają na właściwy moment, a samo ich istnienie na rachunku oszczędnościowym jest gwarancją spokoju psychicznego, którego nie zapewnią nam towary i usługi, któreś my już zakupili. Czy zatem warto oszczędzać? Redakcja Najlepszych Banków uważa, że jak najbardziej tak i specjalnie dla Was przygotowała ranking kont oszczędnościowych:

 1. Konto Oszczędnościowe 3,4%

  Konto Firma TO JA w Idea Banku

  OPROCENTOWANIE
  ZAKRES KWOT
  3,40%
  do 400 000 zł

 1. Konto Mocno Oszczędnościowe

  Konto Mocno Oszczędnościowe

  OPROCENTOWANIE
  ZAKRES KWOT
  2,70%
  do 20 000 zł

 1. Konto Oszczędnościowe Profit

  Konto 360° w Millenium Banku

  OPROCENTOWANIE
  ZAKRES KWOT
  2,70%
  do 100 000 zł


Oszczędzać czy nie oszczędzać – oto jest pytanie!

Oszczędzać pieniądze – pewni każdy z czytelników zgodzi się, że łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić. Nie ma co ukrywać, że bogata (a z pewnością znacznie bogatsza niż w poprzednim ustroju) oferta produktów i usług dostępnych na rynku sprawia, że co rusz stajemy przed jakże współczesnym dylematem: kupić czy nie kupić? Czasy się zmieniają, gospodarcze recepty znajdują swoje miejsce i są z niego usuwane i choćby tego nie chcieli, to żyjemy w świecie, który zalewa nas różnorodnością ofert skierowanych w mniejszym stopniu do naszych rozumów, a w większym do naszych serc i przyzwyczajeń. Kupuj, kupuj, kupuj – zdaje się krzyczeć do nas każdy napis i znak w przestrzeni już nie tylko publicznej, ale w coraz większym stopniu prywatnej. Kupić rzecz lub usługę, która polepszy nas życiowy standard bądź zaspokoi nasze pragnienie, jakimkolwiek by ono nie było, to nic złego, lecz rozwaga i trzeźwy umysł podpowiadają, że czasem lepiej na coś zaoszczędzić i dostać coś lepszego w późniejszym czasie, niż dostać coś szybko, lecz znacznie gorszej jakości. Ale oszczędzanie pieniędzy to nie tylko prosta droga do zaspokojenia swojej potrzeby na towary i usługi, to także jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) sposób na zapewnienie sobie bezpiecznej przyszłości. Nawet najmniejsza kwota odłożona na czarną godzinę może by na wagę złota. Jeśli zatem nie zanudziły Cię dotychczasowe dywagacje na temat sensu posiadania konta oszczędnościowego i co ważne, jego regularnego użytkowania, to znaczyć może tylko dwie rzeczy: po pierwsze, że rozumiesz jak ważne jest odkładanie pieniędzy i po drugie, że Najlepsze Banki są miejscem dla Ciebie. Z naszej strony pragniemy dodać tylko, że lubimy przedstawiać sprawę jasno i w sposób jak najbardziej zrozumiały dla Czytelnika, gdyż nie zapominamy, że zrozumienie decyzji, jakie możemy podjąć odnośnie naszych finansów pozwala na podjęcie jak najlepszej decyzji o ich przyszłości.

Konta oszczędnościowe, czyli słów kilka o twardych materacach

Jeśli nadal z nami jesteś i czytasz te słowa, to świetny znak zarówno dla Ciebie jak i dla nas: dla Ciebie, gdyż masz szansę zapoznać się z najlepszymi kontami osobistymi w Polsce i dla nas, gdyż Twoja obecność tutaj świadczy o tym, że nasza praca związana z wyszukiwaniem najlepszych ofert nie poszła na marne. Wspomnieliśmy w nagłówku o materacach i wspomnienie to ma swoją przyczynę: uważamy, że zbyt wiele Polek i Polaków trzyma swoje fundusze właśnie w przysłowiowych już materacach. Oszczędności ukryte w mieszkaniu bądź jakimś innym „bezpiecznym” miejscu mają tę zaletę, że są praktycznie na wyciągnięcie ręki. Jednak nie posiadają tej jednej, całkiem przyjemnej cechy, którą mogą zapewnić im banki, mianowicie nie zarabiają na siebie. Ich oprocentowanie wynosi okrągłe zero. Jeśli dodamy do tego fakt, że regularne odkładanie pieniędzy w ten sposób to nic innego jak regularne wydeptywanie ścieżki do miejsca ukrycia naszego skarbu. Wygodny materac to podstawa spokojnego snu, jednak wcale nie sądzimy, iż wypchanie go gotówką to dobry sposób na nocny wypoczynek: twardy materac nam go nie poprawi. Oczywiście, pisząc o materacu używamy przenośni, jasnym jednak dla każdego z naszych Czytelników będzie myśl, która nam przyświeca. Wiemy, iż sporo banków pokazało Polakom jak i gdzie nie powinno się lokować swoich oszczędności, nie znaczy to jednak, że lokowanie ich w obrębie własnego domostwa wydaje się być lepszą perspektywą. Tworząc ranking kont oszczędnościowych przyświecała nam myśl, by ograniczyć ryzyko utraty pieniędzy do minimum. Przejdźmy zatem do kryteriów, jakie postawiliśmy przed rachunkami oszczędnościowymi dostępnymi w Polsce.

Ranking Kont Oszczędnościowych - Nasze kryteria

Bezpieczeństwo banku i lepsza alternatywa dla Twojego mieszkania.

renoma

Pewnie uważny Czytelnik naszego serwisu zauważył już, że pierwszym naszym kryterium jest zawsze bezpieczeństwo i renoma banku, którego ofertę przedstawiamy. Gdybyśmy choćby przez chwilę zapomnieli o nim, to moglibyśmy od razu zamknąć nasz serwis, a najwolniejszy z nas zgasiłby światło. Bezpieczeństwo, jakie reprezentuje sobą bank to absolutny warunek, który musi spełnić ów spełnić, by jego konto oszczędnościowo mogło choćby pomyśleć o znalezieniu się w naszym rankingu najlepszych kont oszczędnościowych w Polsce. Podważamy skuteczność i bezpieczeństwo trzymania pieniędzy w materacach nie po to przecież, by prezentować bank, który sam nie jest ani bezpieczny, ani renomowany. Nie znajdziecie tu rachunku oszczędnościowego od banku, który nie podchodzi poważnie do pieniędzy swoich klientów, co to to nie!

Oprocentowanie – gdy fundusze bezpiecznie leżą, także mogą zarabiać.

opłaty

Dobry rachunek oszczędnościowy to rachunek dobrze oprocentowany. Mnogość kont oszczędnościowych dostępnych na polskim rynku sprawia, że ilość różnych informacji o procentach i szczegółowych warunków ich naliczania może przyprawiać o zawrót głowy każdego z nas, kto chce mądrze zaoszczędzić swoje pieniądze. Mamy tu zatem drugie kryterium, które wzięliśmy pod uwagę tworząc ranking najlepszych kont oszczędnościowych: wysokość oprocentowania. Tu sprawa jednak nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, bowiem procenciki jakimi kusić nas będą banki zależą częstokroć od wielu zmiennych. Nie z nami jednak te numery, dlatego też i w tej materii konta oszczędnościowe musiały wykazać się nie tylko atrakcyjnością oprocentowania, ale i możliwe najniższym obwarowaniem w jego przyznawaniu.

Koszty działań związanych z rachunkiem – lepiej płacić mniej za swoje.

koszty

Konta oszczędnościowe mają to do siebie, że pozwalają nam bezpiecznie trzymać swoje pieniądze. Banki pozwalają nam swobodnie wpłacać na nie swoje pieniądze, jednak w kwestii wypłat nasza swoboda zostaje znacznie ograniczona. Jeśli zwykle jedna wypłata w miesiącu z konta oszczędnościowego jest darmowa, to za następne zwykle trzeba zapłacić. Ile? To już jest trzecie z naszych kryteriów, czyli koszty działań na rachunku. W jednym banku zapłacimy mniej, w innym więcej. Może się zdarzyć wręcz, że np. koszty naszych wypłat przekroczą zyski, jakie osiągamy z oprocentowania, dlatego wzięliśmy swoją listę tylko te rachunki, które zapewniają najniższe koszty lub ich opłata jest żabą na tyle znośną, że można ją łatwo przełknąć.

Były już materace i jedna żaba, lecz wciąż najbardziej liczysz się Ty!

Wspomnieliśmy już o sensie posiadania rachunku oszczędnościowego, korzyściach płynących z regularnego odkładania, zatem nie będziemy już do nich wracać, podobnie jak do niewygód, jakie płyną z trzymania funduszy w domu. Nie, teraz jest czas, by przejść do Ciebie, jednoosobowej firmy, którą będziesz aż do samego końca. Stworzyliśmy ranking najlepszych kont oszczędnościowych w Polsce właśnie dla osób patrzących na swoje życie niczym dyrektor/ka potężnej firmy, której los jest tylko w jego/jej rękach. Każdy mądry zarządca rozumie, jak ważnym jest zapewnienie swojej działalności pomyślnej przyszłości, a jeszcze lepiej wie, że przyszłość może nieraz zaskoczyć, niekoniecznie pozytywnie. Gdy nadchodzi kryzys, dobrze mieć świadomość, że przygotowało się uprzednio plan awaryjny zapewniający ratunek. Odłożone fundusze to bezpieczna/y Ty w przyszłości na wygodnej szalupie. Nie zamierzamy Cię przekonywać do wybrania konkretnej szalupy, chcemy tylko przedstawić Ci najlepsze spośród dostępnych na rynku, decyzję o czy i o tym, którą wybierzesz pozostawiając tylko Tobie.