Ranking Kont Osobistych

Dowiedz się, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste.

Porównanie rachunków najlepszych banków w Polsce.Ranking: Najlepsze Konta Osobiste - Październik 2019

Witaj! Cieszymy się, że pozwoliłaś/eś nam na przedstawienie sobie rankingu, którego podstawowym celem jak i sensem istnienia jest pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji dotyczącej założenia konta osobistego w jednym (bądź wielu, jeśli takie jest Twoje życzenie) z dostępnych i starannie prześwietlonych pod względem bezpieczeństwa banków w Polsce.

 1. Nest Konto

  Nest Konto w Nest Banku

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł
  0 zł
  0 zł
  0 zł

 1. eKonto osobiste

  eKonto osobiste w mBanku

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł
  0 zł / 7 zł*
  0 zł
  0 zł

 1. Konto 360°

  Konto 360° w Millenium Banku

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł / 8 zł*
  0zł / 7zł*
  0 zł
  0zł

 1. Konto z Lwem Direct

  Konto z Lwem Direct

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł
  0 zł / 7 zł*
  0 zł
  0 zł / 2,5 zł*

 1. Konto Otwarte na Ciebie

  Konto Otwarte na Ciebie

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł
  0 zł / 3 zł*
  0 zł
  0 zł / 5 zł*


Najlepsze konta osobiste - porównanie pięciu ofert

Nasz ranking kont osobistych zawiera jedynie pięć pozycji. Wydawać się może, że jest to relatywnie niewielka ilość w porównaniu z rankingami tworzonymi przez inne serwisy, lecz jeśli ktoś zechciałby go nazwać szaleństwem, to zapewniamy Cię, iż jest w nim metoda. Jakaż to metoda się kryje za waszym rankingiem, zapyta zapewne bankowy sceptyk? Z przyjemnością odpowiemy w rozwinięciu, na wstępie jednak chcielibyśmy pokazać jak on się aktualnie prezentuje:

Zacznijmy od właściwego rozumienia przedrostka „naj-”, który jak wiadomo, tworzy stopień najwyższy przymiotników i przysłówków przez dodanie go do form stopnia wyższego. Jeśli coś jest „lepsze” to „najlepsze” siłą rzeczy (tudzież poprawności języka polskiego) musi stać ponad tym, co uznaliśmy za „lepsze”. Dobrze, ale dość już powtórek ze szkoły, czas zająć się tym, co nas najbardziej interesuje, a skoro rozmawiamy o finansach, to do nich teraz przejdźmy. Tworząc ranking najlepszych kont osobistych w Polsce nie oglądamy się na konta „lepsze”; nie, tego typu zabawy zostawiamy tym, dla których przedstawianie kont i ich reklama to biznes jak każdy inny, biznes, w którym nie ma krzty pasji, zamiast której nie mamy nic pond tanią ofertę marketingową, gdzie wyrazy „okazja” i „promocja” odmieniane są przez wszystkie przypadki.

Ranking najlepszych kont osobistych, jak sama nazwa wskazuje, skupia się tylko na najlepszych rachunkach dostępnych w Polsce, lecz przede wszystkim na rachunkach, które sami byśmy założyli (i które w wielu przypadkach także posiadamy). To nie jest lista, na której zawieramy kilkanaście pozycji, z których każda zajmuje czołowe miejsce na podium. Chociaż i my posiadamy podium, to jest to tego typu podest na którym indywidualne różnice przestają mieć większe znaczenie. Wciąż mówimy o liście, na którym znalazło się miejsce tylko dla najlepszych. Pięć pozycji, nie mniej i nie więcej, to dostatecznie duże pole wyboru, by podjąć właściwą decyzję i zarazem dostatecznie małe, by się w nim nie pogubić. To jest właśnie nasze rozumienie wyrazu „najlepsze”: starannie wyselekcjonowane, poddane próbom rynku i użytkowników, prześwietlone najdokładniejszym finansowym aparatem Rentgena.

Ranking Kont Osobistych - Nasze kryteria:

Czego zatem się spodziewać po rankingu, który ułożyliśmy? Jakie kryteria spełnić musiały konta bankowe dla klientów indywidualnych, by znaleźć się w tym zestawieniu? Gdy opadła już kurzawa na pobojowisku (tak, układanie tego typu listy to walka nie tylko z morzem ofert, ale i kolegami z Redakcji) i wyłoniło się z niej tylko pięć rachunków osobistych, to jakimi atutami się rzeczone rachunki wykazały, że tak wiele ich konkurentów poległo i nie znalazło u nas swojego miejsca?

Renoma banku, czyli sprawdź, komu powierzasz pieniądze.

renoma

Pierwszym kryterium, jakie spełnić musiało konto osobiste była renoma banku, który za nim stała. Jak widać nie jest to stricte kryterium odnoszące się do samego rachunku, lecz do instytucji finansowej, która go stworzyła. A skoro mówimy już o instytucjach finansowych, to mamy na myśli tylko te banki, które zapisać możemy przez wielkie „B”. Układając nasz ranking przejrzeliśmy morze kont osobistych, spośród których wiele było oferowane przez banki z przeszłością i obecnymi zwyczajami nie do końca odpowiadającymi zarówno nam jak i potencjalnym klientom. Wiele z nich nie jest wartych nawet wspomnienia i nawet laik w dziedzinie finansów będzie potrafił wskazać choćby jeden przykład banku, który bardziej dba o zyski niż renomę. Tak, renoma banku to podstawa i gwarancja bezpieczeństwa dla naszych funduszy.

Koszty prowadzenia konta – my także nie lubimy przepłacać.

opłaty

Jeśli wiemy już, że w naszym rankingu rachunków osobistych znajdują się tylko banki renomowane i z przejrzystą historią, możemy przejść do drugiego kryterium, jakim są koszty związane z prowadzeniem rachunku. Całkiem spora ilość kont osobistych oferuje zerowe koszty związane z prowadzeniem rachunku, lecz równie wiele z tych kont jest uwarunkowane pewnymi działaniami z naszej strony (np. regularnością wpłat na konto bądź ilością transakcji). Niestety, jak to w codziennym życiu bywa, także i w finansach nie ma bezwzględnie nic za darmo i żeby dostać zadowalające konto musimy pogodzić się z istnieniem pewnych warunków. Bynajmniej nie znaczy to, że każdy rachunek z góry możemy odrzucić jako nic nie warty, co to, to nie! W rankingu zamieściliśmy tylko te rachunki, w których warunki stawiane przez poszczególny bank są jak najmniej inwazyjne, żeby nie powiedzieć ledwie zauważalne. Hierarchia kosztów związanych z prowadzeniem rachunków pozwoliła nam wybrać właśnie te rachunki, które w obecnych warunkach uznać możemy za optymalne.

Opłaty związane z kartą płatniczą – dziękuję, lecz poproszę taniej!

karta

Uruchomiliśmy rankingową gilotynę: straciły rację bytu rachunki oferowane przez banki bez wystarczającej renomy i te, które zbyt wymagają zbyt wielu warunków ze strony użytkownika. Czas więc na punkt trzeci na liście naszych kryteriów poprzez które układamy ranking najlepszych banków w Polsce. Tak więc kolejnym kryterium są opłaty związane z wydaniem i działaniami związanym z kartą. Czy wypłaty z bankomatów powinny być płatne? Czy sprawdzenie stanu naszych (!) środków powinno kosztować nas choćby symboliczną kwotę? Na te i wiele podobnych pytań odpowiadamy stanowczo: nie. W zestawieniu znaleźć się mogły tylko te konta, które zaoferowały najmniejsze opłaty związane z wszelkimi działaniami dotyczącymi plastikowej (bądź wirtualnej) karty. Karta płatnicza to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, ale wszyscy się zgodzimy ze sobą, że dobrze by było, gdyby nie kosztowała zbyt wiele. Nie pozwoliliśmy zagrzać miejsca tym kontom, które za prowadzenie karty zażądały najwięcej.

Opłaty za przelewy – my też nie wierzymy, że warto przepłacać.

przelewy

Wspomnieliśmy uprzednio o gilotynie pod którą trafiają kolejne rachunki i zostało ich już całkiem niewiele, lecz nam ciągle jest mało! Chcemy tylko najlepszych kont osobistych i w myśl przyświecającej nam zasady „lepiej mniej, ale lepiej” chcemy osiągnąć optymalną ilość dokładnie pięciu kont. Stawiamy więc kolejne, czwarte już, kryterium dla rachunków osobistych: koszty przelewów. Nasze założenie jest proste i sądzimy, że z pewnością je podzielacie: sądzimy bowiem, że jeśli chcemy przelać nasze pieniądze na dowolny rachunek, to koszt owego przelewu powinien być jak najniższy, a najlepiej, żeby nie było go wcale. Analizując koszty opłat i prowizji za przelewy zdobyliśmy kolejną podstawę do wykluczenia zawodników, którzy w wyścigu po miano najlepszego konta osobistego popełnili falstart, żądając zbyt wysokich kwot za usługi przelewowe. Wskazaliśmy im szatnię, wskazując miejsce poza naszym rankingiem.

Dopasuj konto do swoich potrzeb

Konkurencja na rynku kont osobistych jeszcze nigdy nie była tak wielka. Rynek finansowy jest wręcz zalewany nowymi rachunkami, a każdy z nich chciałby nosić miano najlepszego. My jednak rozumiemy, że dla każdego klienta „najlepsze” nie zawsze znaczy to samo, dlatego też nasz ranking kont osobistych skupia się także na poszczególnych preferencjach potencjalnych użytkowników. Pięć kont osobistych to naszym zdaniem maksimum wyboru dla czytelnika naszego rankingu; pięć kont to także maksimum pracy dla załogi naszego serwisu, który stale czuwa nad nowymi ofertami co rusz ukazującymi się na rynku.

Kończąc już, chcemy Ci podziękować, po pierwsze, za dotrwanie do końca tego być może przydługiego tekstu i zrozumienie kryterium, jakim się kierowaliśmy tworząc niniejszy ranking; po drugie, dziękujemy Ci za góry (i jak wierzymy nie bez podstaw) za zainteresowanie, nie tyle naszym serwisem, co bezpieczeństwem swoich finansów, za którym stoją bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich – to ważne, by potrafić zapewnić sobie bezpieczną przyszłość.

Pytania i odpowiedzi:


Konto osobiste - w jakim banku najlepiej założyć?

Jak założyć konto bankowe przez internet?

Czy trzeba odwiedzać oddział banku?

Czy można uniknąć opłat związanych z kontem?

Czy konto osobiste może być kontem firmowym?