BIZnest Konto

Darmowe wypłaty, prowadzenie i karta.

Czy nie brzmi to zbyt pięknie? 1. BIZnest Konto w Nest Banku

  BIZnest Konto - Nest Bank

  Nest Bank
  Konto: 0 zł
  Karta: 0 zł
  Przelewy: 0 zł
  Bankomaty: 0 zł

  Powiedzieć, że oferta dla klienta firmowego od Nest Bank to szaleństwo mogłoby być sporym nadużyciem, ale analizując rachunek można się do tego nadużycia mocno zbliżyć. Jeśli to nie szaleństwo, to jaka metoda kryje się za tak oszczędnym kontem?


Oto i on, kolejny rachunek od Nest Bank, który darmowość wypisał nas sztandarze swojego produktu dla klienta prowadzącego własną działalność lub spółkę. Podobnie jak w przypadku konta osobistego od Nest Banku, także BIZnest Konto nie posiada niczym uwarunkowanej opłaty za prowadzenie rachunku. To chociaż musimy zapłacić za kartę płatniczą? Nie, podstawowa karta jest bezpłatna. Może wezmą parę groszy za wypłatę z bankomatów? A skąd, wypłaty ze wszystkich bankomatów nie podlegają żadnym opłatom. Prawdę powiedziawszy, gdy taryfa opłat związanych z BIZnest Kontem od Nest Banku zaczęła wręcz razić nas po oczach mnogością zer, nikt z nas nie mógł uwierzyć, że nie ma tu żadnego haczyka, na który Nest Bank mógłby złowić klienta. Bijąca po oczach bezpłatność poszczególnych usług banku (zapraszamy do rozpiski poniżej) zmusiła nas do podwojenia naszej koncentracji podczas jego analizy.

Dla kogo jest Konto BIZnest Konto?

odbiorcy

Dla kogo w końcu jest to konto? Szczerze i nie obrażając nikogo, BIZnest Konto to rachunek dla tych przedsiębiorców, których można (żartobliwie oczywiście) określić mianem skąpców, dusigroszów i posiadaczy węży w kieszeniach. Jeśli jesteś przedsiębiorcą prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę, a Twój interes kręci się głównie na polskim rynku to będzie to rachunek optymalny dla Twojego biznesu. Jeśli często dokonujesz przelewów krajowych na rzecz swoich klientów bądź kontrahentów, to zapewne zapomnisz o niskiej opłacie związanej z wpłacaniem i wypłacaniem pieniędzy w placówkach banków. Nie ma co ukrywać, że większość płatnych operacji związanych z rachunkiem nie należy do katalogu operacji popularnych, więc działając na polskim rynku także pewnie zapomnisz o ich istnieniu. Rozpisaliśmy się tu o zerach, lepiej jednak będzie jeśli i Ty je zobaczysz poniżej.

Jakie są koszty BIZnest Konta?

Tak, oto najcięższy do opisania nagłówek dla autorów Najlepszych Kont Firmowych w Polsce, bowiem kilkukrotnie sprawdzać musieli oni, czy wszystkie zera znalazły się na swoim miejscu.

BIZnest Konto - opłaty


opłaty

• konto nie jest oprocentowane

0 zł - otwarcie i prowadzenie rachunku;

3% – opłata za przewalutowanie;

100 zł – opłata za zmianę oferty rachunku;

0,15% (min. 5 zł) - wpłata/wypłata w placówce Nest Banku. Powyższa opłata dotyczy banknotów i bilonu do 50 szt. (większa ilość monet – 1%, min. 10 zł).

Karta do BIZnest Konta - opłaty


karta

0 zł - prowadzenie głównej karty płatniczej;

0 zł – wpłaty we wpłatomatach Euronetu;

0 zł – wydanie karty płatniczej;

0 zł – wypłata gotówki cashback;

5 zł – sprawdzenie salda w bankomacie Santandera;

5 zł – wypłata kartą do konta w PLN z bankomatów zagranicznych;

5 zł – zmiana PIN w bankomatach Santander;

25 zł – wydanie i prowadzenie dodatkowej karty debetowej;

Przelewy związane z BIZnest Kontem


przelewy

0 zł - krajowe przelewy w internecie i mobilnie;

0 zł - potwierdzenie operacji kodami SMS;

0 zł - przelew SEPA;

5 zł - przelew Express Elixir do 5000 zł);

40 zł - przelew SORBNET dla kwot powyżej 1 mln zł.

Podsumowanie BIZnest Konta


podsumowanie

BIZnest Konto od Nest Bank to rachunek, który swoją sporą darmowością od długiego już czasu okupuje firmową listę przebojów i my także nie mogliśmy nie znaleźć dla niego miejsca na naszym Rankingu Najlepszych Kont Firmowych w Polsce. Wysoka darmowość usług konta to z pewnością coś, co przyciągnie do konta właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych. Statystyki pokazują, że najmniejsze podmioty na rynku nie mają łatwo, więc każda zaoszczędzona złotówka może mieć dla nich ogromne znaczenie. Pochwaliliśmy już sam rachunek, jednak rzetelność wymaga, byśmy do słoiki z miodem wlali nieco dziegciu, który w tym wypadku nie ma związku z samymi opłatami za rachunek, lecz z aspektami z nim związanymi. Wielu użytkowników Nest Banku zwraca uwagę na fakt (choć uczciwie trzeba przyznać: nie wszyscy), że ich panel internetowy klienta woła o pomstę do nieba, gdyż burzy krew w żyłach niewygodą w obsłudze. Znamy też opinie, jakoby istniały spore problemy z komunikacją z bankiem – chociaż my ich nie napotkaliśmy, to jednak liczymy się z obecnością głosów o krytycznym nastawieniu, które przecież mogą uczyć bank przyjaźniejszym dla klienta. Gdy jednak mówimy o samym rachunku, to jest on niewątpliwe jednym z najlepszych obecnie dostępnych rachunków dla firm na rynku, toteż Ranking Najlepszych Kont Firmowych w Polsce bez niego nie mógłby posiadać w nazwie członu „najlepszych”.