Ranking Kont Firmowych

Gdy w grę wchodzą pieniądze, najlepsze konto już tutaj na nie czeka.

Ranking rachunków dla każdego rodzaju biznesu.Ranking: Najlepsze Konta Firmowe - Wrzesień 2019

Zapewne czytasz te słowa, gdyż prowadzisz firmę lub przymierzasz się do jej założenia? Wiesz doskonale, że Twój czas to Twój pieniądz i nie zamierzasz marnować go na przeglądanie rozpiski ofert z siedemnastu banków, spośród których ponad połowa nie jest warta uwagi? W tak razie jesteś we właściwym miejscu! Oto ranking kont firmowych, na którym znajdziesz pięć starannie wyselekcjonowanych ofert, z którymi Twoja firma nabierze w żagle jeszcze więcej wiatru.

 1. Firma TO JA

  Konto Firma TO JA - Idea Bank

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł
  0 zł / 4.99 zł*
  0 zł
  0 zł

 1. BIZnest Konto

  BIZnest Konto - Nest Bank

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł
  0 zł
  0 zł
  0 zł

 1. iKonto Biznes

  iKonto Biznes - Alior Bank

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł
  0 zł / 8 zł*
  0 zł
  0 zł

 1. mBiznes Konto Standard

  mBiznes Konto Standard - mBank

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł / 9 zł*
  0 zł / 5 zł*
  1,5 zł
  0 zł

 1. Konto Direct dla Firmy

  Konto Optymalne

  KONTO
  KARTA
  PRZELEWY
  BANKOMATY
  0 zł / 9 zł*
  0 zł / 7 zł*
  0 zł / 0.90 zł*
  0 zł


Własna firma, a realia

Firma, firma, firma… Kto z nas nie myślał nigdy o rzuceniu w kąt pracy na etacie i rozpoczęciu działalności na własny rachunek? Jak pokazują statystyki dotyczące prowadzenia działalności gospodarczych w Polsce, już kilka milionów osób podjęło decyzję o założeniu własnego biznesu. Chociaż efekty były różne i zdarzały się, niestety, finansowe klapy to nie należy zapominać, że sporo interesów poradziło sobie całkiem nieźle z twardymi realiami polskiego rynku i wciąż na nim działa. A to bardzo dobra wiadomość!

Wnikliwie analizując sytuację gospodarczą w Polsce doszliśmy do wniosku, że zbyt wiele firm traci znaczną część swoich zysków poprzez niewłaściwe decyzje dotyczące ulokowania środków. Niestety, ale rynek kont firmowych rządzi się w odróżnieniu od segmentu kont osobistych swoimi prawami. Coś, co działa niczym doskonale naoliwiony mechanizm w przypadku klienta indywidualnego okazuje się być zupełnie nieskutecznym w przypadku kont firmowych. Wielu autorów kont dla klienta biznesowego doskonale rozumie zagubienie początkującego przedsiębiorcy (o które rzeczywiście nie trudno w świetle obowiązujących przepisów) i stara się mu „sprzedać” rachunek, którego prowadzenie i samo istnienie jest znacznie bardziej opłacalne dla banku niż samego zainteresowanego. Może i mówimy tu o przypadkach skrajnych, ale takie też się pojawiają.

Doskonale wiemy, jakie zagrożenie dla gospodarki może płynąc z bankructwa zarówno dla przedsiębiorstw (bywa, że jest to tylko strata wkładu włożonego w firmę, lecz częściej bankructwo sięga majątku przedsiębiorcy) jak i ich pracowników (przecież także i oni są tutaj poszkodowanymi). Postanowiliśmy jednak dołożyć swoją cegiełkę do wzmocnienia polskiej gospodarki dlatego też stworzyliśmy własny ranking najlepszych kont firmowych w Polsce, którego aktualny stan przedstawiliśmy powyżej.

Chcemy, by nasz ranking był jak najbardziej przejrzysty i nie budził wątpliwości przy jego odczytywaniu, dlatego też każda z zamieszczonych na nim ofert została starannie przeanalizowana, a jej każdy aspekt wyraźnie naświetlony. Sądzimy, że nikt, kto rozpoczyna swoją przygodę z własną działalnością gospodarczą bądź zbliżoną do niej nie będzie miał problemu z właściwym zrozumieniem zarówno samego rankingu, jak i dokładnego opisu, który każde z zamieszczonych kont posiada; jesteśmy przekonani nawet, że i osoby z większym stażem na rynku znajdą tutaj coś dla siebie.

Konto firmowe: czy warto się na nie decydować?

Prowadzenie własnej firmy to zawsze konieczność uwzględniania szeregu elementów. Zapewnić trzeba sobie lokal, pomyśleć o zatrudnieniu pracowników. Nie można zapominać również o konieczności prowadzenia księgowości i pilnowania spraw finansowych. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy potrzebne jest konto firmowe. My odpowiadamy, że tak.

Posiadanie konta firmowe ułatwia wiele spraw. Jednocześnie trzeba pamiętać, że banki nie stosują w tym wypadku wysokich stawek za prowadzenie konta. Co więcej, wydatki związane z posiadaniem konta firmowego posiadacz firmy może „wrzucić” w koszta uzyskania przychodu. W efekcie nie trzeba obawiać się kosztów. A to właśnie dodatkowe wydatki wiele osób odciągają od pomysłu założenia oddzielnego konta na firmę.

Łatwiejsze prowadzenie księgowości

Posiadanie konta firmowego to zawsze ułatwienie dla księgowej. Decydując się na jedno konto prywatne, w które będą spływały także firmowe pieniądze, trzeba bardzo skrupulatnie pilnować tego, który przelew ma charakter prywatny, a który firmowe. W efekcie dział finansowy firmy może mieć naprawdę trudny orzech do zgryzienia, a księgowa musi się solidnie napracować. Konto firmowe rozwiązuje te trudności i sprawia, że praca przebiega sprawniej.

Sprawniejsza kontrola ze „skarbówki”

Każda firma musi liczyć się z możliwością kontroli z Urzędu Skarbowego. Konto firmowe sprawia, że przebiega ona szybciej i jest mniej stresująca. Urząd nie zarzuci nam,że przelew prywatny jest jednak przelewem firmowy, a my nie wykazaliśmy go w dochodach. W efekcie posiadacze konta firmowego mogą czuć się bezpieczniej.

Kredyt inwestycyjny

Każdy, kto chce zaciągnąć kredyt inwestycyjny, będzie musiał założyć również konto firmowe. Jest to warunek stawiamy przez banki. A kredyt inwestycyjny to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy rozwijać firmę, a jednocześnie nie mamy wystarczającej ilości środków finansowych. Banki mają dzisiaj naprawdę bogatą ofertę nie tylko dla klientów prywatnych, ale również firm. Każdy przedsiębiorca znajdzie więc idealne konto firmowe.

Ranking Kont Firmowych - Najlepsza piątka!

Lubimy, gdy skierowana do nas oferta jest prosta. Lubimy wiedzieć na czym stoimy i dokąd zmierzamy. Nie musimy być przedsiębiorcami, by wiedzieć jak być ludźmi przedsiębiorczymi. Ale gdy już jesteśmy zarządcami naszego własnego ogródka lub zamierzamy w najbliższym czasie się nimi stać, to bądźmy nimi par excellence.

Przedsiębiorczość to cecha, której jeśli nie posiadamy, to możemy w sobie łatwo wyrobić. Jedną z cech, które przypisujemy duchowi biznesowemu jest umiejętność dokonywania właściwego wyboru. Najwłaściwszy wybór może być dokonany tylko wtedy, gdy mamy przed sobą starannie wyselekcjonowane opcje, spośród których możemy wybrać taką, która najlepiej nada się do realizacji naszego celu.

Prowadzenie firmy ma coś w sobie z gry w klasycznego pokera i idąc tym tropem podjęliśmy decyzję o zapisaniu na naszej liście dokładnie pięciu kont firmowych. Jeśli każda z tych ofert byłaby kartą to przyznajemy się do karcianego oszustwa i zamiast wręczyć Tobie karty odwrócone, wręczamy je całkowicie odsłonięte. Możesz wierzyć lub nie, ale na rankingu nie znalazło się żadne konto, które mogłoby być dla Twojej firmy niczym kula u nogi.

Pięć ofert na naszym rankingu kont firmowych to odsłonięte karty, które pomogą podjąć Ci najlepszą decyzję dotyczącą Ciebie i Twojej firmy. Najpierw jednak chcielibyśmy przedstawić kryteria, które sprawiły, że spośród talii rachunków firmowych wyciągnęliśmy te, które spełnić mogą tylko oczekiwania prawdziwych przedsiębiorców.

Ranking Kont Firmowych - Nasze kryteria:

Renoma banku, czyli „Mógłby Pan pokazać swoją wizytówkę?”

renoma

Jeśli się dokładnie nad tym zastanowić, to założenie konta firmowego to działanie, które zawierane jest pomiędzy dwiema firmami: z jednej strony mamy firmę dostarczającą usługę bankową, z drugiej jej klienta, także prowadzącego działalność gospodarczą. Chociaż korzystając z usług banku jesteśmy jego klientem, to nie należy zapominać, że jest to wciąż relacja pomiędzy dwoma biznesami, które ubijają interes z myślą o jak najlepszym zysku dla nich samych.

Mamy tutaj więc sedno sprawy: jeśli robić interes, to tylko z zaufanym partnerem. Pierwszym kryterium, na podstawie którego ułożyliśmy ranking kont firmowych jest renoma banku, z którym zawierać będziemy lub już zawarliśmy interesy. Będąc przedsiębiorcami chcemy mieć jak najlepszą opinię, dlatego renoma instytucji z którą zawierać będziemy jakąkolwiek umowę powinna bronić się sama. Posiadanie rachunku firmowego w banku, który pojawił się znikąd i oferuje nam złote góry za założenie w nim konta to dość dyskusyjny pomysł, żeby nie powiedzieć... Redakcja i twórcy rankingu mają dość wyczulone nosy na tego typu szemrane interesy, dlatego też bez najmniejszych wątpliwości wykastrowali listę o konta firmowe tych banków, które (nieładnie mówiąc) śmierdzą na kilometr. Tak się składa, że zwykle z pozytywnym odbiorem banku na rynku idzie w parze także wysokie bezpieczeństwo dla naszych środków.

Koszty rachunku – cięcie kosztów nie tylko w dobie kryzysu.

opłaty

Zajmijmy się teraz drugim kryterium, które musiało spełnić konto firmowe, by znaleźć się w rankingu kont firmowych, mianowicie opłatami związanymi z prowadzeniem rachunku. Prowadzenie własnego biznesu może być wspaniałym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną uwolnić się od sztywnych norm etatowych i marzą, by dokonać czegoś na własną rękę, dbając przy tym o własną kieszeń.

Nasza własna kieszeń to miejsce, w której powinno znaleźć się jak najwięcej funduszy zaoszczędzonych na prowadzeniu rachunku. Konta firmowe posiadają różne opłaty za ich prowadzenie i podstawowe usługi, nas interesują jednak takie, które opłaty te sprowadziły jeśli nie do zera, to do minimum. Wszelkie drogie konta zostały wręcz wyrugowane z analizowanej listy kont firmowych (a była ona naprawdę długa), przez co pozostały u nas tylko te rachunki, które nie roszczą sobie prawa do wyciągania od nas przesadnie wysokich środków.

W większości banków za prowadzenie konta firmowego nie są pobierane żadne opłaty. Nie oznacza to jednak, że żaden ich nie pobiera, warto więc wcześniej zorientować się, jak jest w wybranym przez nas banku. Musimy bowiem pamiętać, że nie zawsze opłaca się zakładać konto, które jest darmowe. Za konto możemy nie płacić nic, ale drogo mogą nas kosztować przelewy. Może więc lepiej wybrać bank, który za konto każe sobie płacić, ale oferuje tańsze przelewy.

Karta płatnicza – każdy dochód poprzedzają wydatki.

karta

Ranking najlepszych kont firmowych w Polsce po zastosowaniu dwóch kryteriów nie miałby odpowiedniego kształtu, jeśli nie zastosowano by trzeciego kryterium, jakim są wszelkie opłaty związane z posiadaniem i użytkowaniem karty.

Jesteśmy zdania, że prowadzenie własnej firmy nie może obejść się bez wydatków, dlatego też wszelkie opłaty związane z użytkowaniem karty płatniczej powinny być jak najmniejsze: dodawanie kolejnych pozycji do tabelki nie wygląda na najbardziej ekonomiczny pomysł. I tutaj także pożegnać musieliśmy wszystkie konta, które za nasze prawo do osiągania zysków zażądały zbyt wiele. W rankingu kont firmowych znalazły się tylko rachunki zapewniające minimalne z możliwych koszty za prowadzenie i obsługę karty.

Przelewy – nie zapominamy o podstawach.

przelewy

Na koniec zostawiliśmy kryterium, bez uwzględnienia którego nie mógłby się obejść żaden ranking kont firmowych; więcej, jest to kryterium, które w przypadku działalności gospodarczej stanowić będzie najważniejszy filar w jej prowadzenia.

Wymieniamy je jako czwarte i ostatnie z kryteriów jakimi kierowaliśmy się przy tworzeniu listy najlepszych kont firmowych, ale nie znaczy to, że jest ono dla nas najmniej ważne. Mówimy tutaj o przelewach. W dzisiejszych czasach wszystkie większe transakcje dla wygody i bezpieczeństwa podmiotów odbywają się poprzez przelewy. Nikt nie chce jednak, by ich koszt choćby w najmniejszy sposób wpływał negatywnie na jego finanse, dlatego też ostały się tylko rachunki zapewniające najmniejsze (częstokroć żadne) koszty związane z przelewaniem pieniędzy pomiędzy kontami.

Konto firmowe - wybór najlepszej oferty

Znasz już nasz ranking kont firmowych, więc zapewne wiesz, jak zapewnić spokój finansowy sobie i swojej firmie. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, uważamy, że dobrej jakości ranking kont firmowych powinien przedstawiać tylko najlepsze rachunki, które ostały się po odrzuceniu znacznie słabszych produktów.

Odłożyliśmy na bok oferty, które nijak nie chcą dać się zaprzęgnąć do efektywnego prowadzenia działalności. Zaprzęgnąć – to odpowiednie słowo, gdyż rachunek firmowy jest czymś, co służyć nam powinno w prowadzeniu działalności i jak najlepszym powiększaniu jej kapitału, nie zaś dyktować nam swoje warunki, które mogłyby zaważyć na dobrze naszego interesu.

Prowadzić firmę znaczy także wybierać: to wybór potencjalnego klienta, dla którego kierujemy naszą ofertę; wybór sposobu prowadzenia naszego biznesu; wybór tego, czy nasz biznes prowadzić będziemy samodzielnie czy przy współudziale innych; wreszcie wybór rachunku firmowego, który „zatrudnimy” do realizacji naszej działalności, by mógł wspomóc nas w jej codziennym i jak najdłuższym funkcjonowaniu. I to jest właśnie główny cel, jaki przyświecał nam przy tworzeniu rankingu kont firmowych: ułatwienie wyboru przedsiębiorcom, by mogli bez obaw wybrać odpowiedni dla swojej firmy rachunek. Dziękujemy za zaufanie!

Pytania i odpowiedzi:


Konto firmowe - jak wybrać najlepsze?

Czy konto firmowe jest konieczne?

Konto firmowe czy prywatne?

Jak założyć konto dla firmy?

Czy trzeba podpisywać umowę?