Konto Firma To Ja

Idea Bank i jego pomysł na rachunek.

Zobacz, czy Firma to Ty! 1. Konto Firma To Ja w Idea Banku

  Konto Firma TO JA - Idea Bank

  Idea Bank
  Konto: 0 zł
  Karta: 0 zł / 4,99 zł*
  Przelewy: 0 zł
  Bankomaty: 0 zł

  Wysoce popularna w Polsce jednoosobowa działalność gospodarcza to ten segment rynku, na który Idea Bank znalazła swój własny nomen omen pomysł. Czy rachunek przygotowany dla najmniejszych kryje w sobie potencjał równy kontom dla największych graczy?


Idea Bank tworząc rachunek firmowy Firma To Ja postanowiła wziąć sobie do serca opnie tysięcy przedsiębiorców, dzięki czemu przygotowany dla klienta biznesowego rachunek poszczycić się może zawartością powstałą w oparciu o sumę doświadczeń polskich firm.

Dla kogo jest Konto Firma To Ja?

odbiorcy

Nazwa konta jasno wskazuje dla jakiej grupy klientów jest on skierowany – są to jednoosobowe działalności gospodarcze. Dla właścicieli firm sygnowanych swoim nazwiskiem atrakcyjne z pewnością będzie darmowe prowadzenie rachunku, a jednym z dwóch warunków na ulgę pozwalających są regularne, comiesięczne przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co nie wydaje się być warunkiem w przypadku sprawnego przedsiębiorstwa szczególnie dotkliwym. Konto Firma To Ja jest niezaprzeczalnie bankowym konkurentem rachunku firmowego iKonto Biznes w Alior Bank, także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub skłaniające się do jej założenia mogą łatwo porównać oba rachunki umieszczone na naszym Rankingu Najlepszych Kont Firmowych w Polsce i dokonać najlepszego dla ich firmy wyboru.

Jakie są koszty Konta Firma To Ja?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to kawałek chleba, który może łatwo zelżeć w momencie, w którym poznamy wszelkie koszty jakie pociąga za sobą założenie konta firmowego. Dla ułatwienia życia przedsiębiorców przedstawiamy je poniżej.

Konto Firma To Ja - opłaty


opłaty

0% - oprocentowanie konta

0 zł - otwarcie rachunku;

0 zł – prowadzenie rachunku przez pierwsze 2 lata, potem 15 zł (0 zł, gdy raz w miesiącu wykonano przelew do ZUS lub posiada się umowę leasingu z Getin Leasing SA).

0 zł – wpłata gotówki w placówce banku;

0 zł - kody autoryzacyjne SMS;

0 zł - miesięczny wyciąg z konta w formie elektronicznej (4,99 zł – forma papierowa).

Karta do Konta Firma To Ja - opłaty


karta

0 zł - wydanie karty debetowej MasterCard z funkcją PayPass i możliwością płatności w Internecie;

0 zł – obsługa karty za miesiąc, gdy dokonano transakcji na kwotę wyższą niż 400 zł; lub wpłacono we wpłatomacie przynajmniej 1000 zł w skali miesiąca. W innym przypadku będzie pobierane 4,99zł miesięcznie;

0 zł – wypłaty z bankomatów w placówkach banku;

0 zł – 5 pierwszych wypłat w innych bankomatach krajowych, potem 1% wypłacanej kwoty;

0 zł – sprawdzenie salda rachunku w bankomacie;

2% – wartości wypłaty (minimum 10 zł) - wypłata gotówki z bankomatów za granicą.

Przelewy związane z Kontem Firma To Ja


przelewy

0 zł - krajowe przelewy między rachunkami Idea Banku;

0 zł - międzybankowe przelewy ELIXIR zlecone drogą elektroniczną;

0 zł - przelewy do ZUS i US;

0 zł - dwa pierwsze przelewy Express Elixir w miesiącu (3,50 zł za kolejne);

0 zł - realizacja zlecenia stałego;

0 zł - realizacja polecenia zapłaty;

0 zł - dwa pierwsze przelewy SEPA w miesiącu (kolejne 3,99 zł);

4,99 zł - opłata za zlecenie przelewu przez Contact Center lub w oddziale banku;

29,99 zł - przelew SORBNET dla kwoty poniżej 1 mln zł (wyższe kwoty nie posiadają opłaty);

0,25% - (od 29,99 zł do maksymalnie 90 zł) - przelew walutowy;

0,3% - (min. 5 zł) - wypłata gotówki w oddziale banku.

Podsumowanie Konta Firma To Ja


podsumowanie

Konto Firma To Ja oferowany przez Idea Bank to rachunek spełniający naszym zdaniem potencjalnego właściciela jednoosobowej działalności gospodarczej w sposób wysoce zadowalający. Koszty i opłaty przedstawione powyżej nie odbiegają w sposób zasadniczy od rynkowych standardów, a jasno sprecyzowana grupa docelowa rachunku pozwoliła na ustawienie jego parametrów w taki sposób, by podnieść praktyczność i efektywność płynącą z posiadania rachunku do rynkowego maksimum. Idea Bank, który posiada wieloletnie doświadczenie z klientami biznesowymi (zdobywane także, jeśli nie przede wszystkim pod dawnymi szyldami) przygotował godnego rywala dla innych kont firmowych dostępnych na polskim rynku. Wybierając rachunki do naszej piątki Najlepszych Kont Firmowych w Polsce nie mogliśmy pominąć produktu od Idea Bank(choć może raczej pozostawić po odrzuceniu wielu innych kont firmowych nie spełniających naszych „wybrednych” wymagań), który przekonał nas swoimi prostymi zasadami prowadzenia i zrozumieniem potrzeb najmniejszego rynkowego przedsiębiorcy.