Ranking kredytów hipotecznych

Własne cztery ściany mogę przestać być tylko marzeniem!
Z naszym rankingiem jesteś o krok bliżej własnego ogniska domowego.

Ranking Kredytów Hipotecznych – Lipiec 2021

Kupno mieszkania to coraz większy koszt i zakup własnego kąta od ręki jest dla bardzo wielu osób nieosiągalny – chyba, że jest pod ręką rozwiązanie, którym jest kredyt hipoteczny. Stworzyliśmy ranking kredytów hipotecznych, by ułatwić Ci wybór w tym zakresie i opowiedzieć nieco o zawiłościach zastawów pod mienie. Zapraszamy do lektury i do usłyszenia już z Twojego własnego kąta!

Porównywarka kredytów hipotecznych:

Kwota kredytu
Okres spłaty lat
Rata:
850.63PLN
RRSO:
2.05%
Do spłaty:
255189.83PLN
BNP Paribas: Kredyt hipoteczny
2984
Osoby wybrały tę ofertę
Wybieram
1
Wysokość raty
850.63 PLN
Oprocentowanie nominalne
2,03%%
Oprocentowanie rzeczywiste
2.05%
Prowizja
0%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Rata:
857.48PLN
RRSO:
2.13%
Do spłaty:
257243.77PLN
PKO Bank Polski: Własny kąt hipoteczny
3279
Osób wybrało tę ofertę
Wybieram
2
Wysokość raty
857.48 PLN
Oprocentowanie nominalne
2.10%
Oprocentowanie rzeczywiste
2.13%
Prowizja
0%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Rata:
859.44PLN
RRSO:
2.15%
Do spłaty:
257832.44PLN
Citi Handlowy: Kredyt hipoteczny
1261
Osób wybrało tę ofertę
Wybieram
3
Wysokość raty
859.44 PLN
Oprocentowanie nominalne
2,12%
Oprocentowanie rzeczywiste
2.15%
Prowizja
0%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Rata:
880.21PLN
RRSO:
2.36%
Do spłaty:
264062.09PLN
Millennium: Kredyt hipoteczny
384
Osoby wybrały tę ofertę
Wybieram
4
Wysokość raty
880.21 PLN
Oprocentowanie nominalne
2,33%
Oprocentowanie rzeczywiste
2.36%
Prowizja
0%
Ubezpieczenie kredytu
0%
Rata:
974.74PLN
RRSO:
3.3%
Do spłaty:
292421.75PLN
Bank Pekao: Kredyt mieszkaniowy
327
Osób wybrało tę ofertę
Wybieram
5
Wysokość raty
974.74 PLN
Oprocentowanie nominalne
3,07%
Oprocentowanie rzeczywiste
3.3%
Prowizja
1,99%
Ubezpieczenie kredytu
0%
*Powyższe informacje mają charakter orientacyjny i mogą się różnić względem aktualnej oferty danej instytucji.

W Polsce kredyt hipoteczny to bardzo powszechny sposób na sfinansowanie zakupu mieszkania na własność. Znaczna część z nas nie posiada odpowiednich środków finansowych, by pozwolić sobie na kupno mieszkania za gotówkę. Z tego względu decydujemy się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Szukając informacji na temat kredytów mieszkaniowych, najczęściej w pierwszej kolejności sprawdzamy Internet i serwisy finansowe. W sieci można znaleźć różnego rodzaju porównywarki i rankingi. Taki ranking kredytów hipotecznych prezentujemy również na naszej stronie.

Nasz ranking kredytów mieszkaniowych ma na celu przejrzyste przedstawienie ofert i ułatwienie wybór najlepszej oferty kredytu. W ramach tego artykułu możecie zgłębić wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące: warunków ofert banków, formalności przy zaciąganiu kredytu hipotecznego i sytuacji na rynku bankowym. Zestawienie ofert kredytów zawiera wszystkie istotne informacje, z jakimi powinniście się zapoznać przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego. Warto zaznaczyć, że ostateczne warunki kredytu zostaną ustalone na podstawie oceny zdolności i historii kredytowej konkretnego kredytobiorcy. Niniejszy ranking ma za zadanie jedynie wskazać ogólne wady i zalety poszczególnych ofert oraz przedstawić podstawowe warunki banków.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Redakcja Najlepszych Banków ma już taki zwyczaj, że szczegółowo przedstawia charakter prezentowanych na Rankingach produktów finansowych i nie inaczej jest w przypadku kredytów hipotecznych, dlatego też mając na celu interes naszych Czytelników pozwoliliśmy sobie zacząć od postawienia powyższego pytania. Wszelkie produkty finansowe spośród pozycjonowanych na naszych Rankingach mają wysoki priorytet, lecz w przypadku kredytów hipotecznych jest on najwyższy, gdyż zaciągnięcie tego typu kredytu to zobowiązanie na wiele lat – warto zatem poznać wszystkie tajniki zastawów pod mienie, do czego też serdecznie zapraszamy!

Kredyt hipoteczny zwany czasami kredytem mieszkaniowym, jest długoterminowym kredytem bankowym, z którego środki przeznaczone są na zakup wybranej przez siebie nieruchomości. Zabezpieczeniem tego zobowiązania jest hipoteka na rzecz banku, która wpisana jest do księgi wieczystej nieruchomości.

Kwota kredytu hipotecznego to często nie mniej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych, często nawet kilkaset. Oczywiste jest więc, że jego spłata musi być bardziej rozłożona w czasie niż ma to miejsce w przypadku kredytu gotówkowego. Udziela się go więc na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Niektóre banki pozwalają na jego spłatę przez 35 lat.

Specjaliści od kredytów podkreślają, że kredyt hipoteczny najlepiej jest brać na okres 15-20 lat. Im dłuższy okres spłaty, tym oprocentowanie jest także wyższe. Krótszy okres z kolei sprawia, że rata będzie bardzo wysoka.

Kredyt hipoteczny brany jest pod zastaw nieruchomości, dlatego jej nabywca niejako przepisuje prawo do budynku na bank. Problemy ze spłatą zobowiązań spowodować mogą, że bank wyeksmituje lokatorów i sprzeda go na wolnym rynku, uzyskane pieniądze przeznaczając na spłacenie swoich roszczeń.

Formy kredytów hipotecznych

Wiemy już, czym jest kredyt hipoteczny, czas więc poznać warianty jego oprocentowania. Na potrzeby naszego Rankingu wybraliśmy dwie najbardziej interesujące formy spłacania kredytu.

– Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

Pierwszą formą jest kredyt ze stałym oprocentowaniem: kredytobiorca płaci tę samą stopę procentową przez cały okres trwania pożyczki. W tym przypadku zaletą jest to, że zarówno płacona co miesiąc kwota główna, ale również odsetki nie zmieniają się nigdy, od pierwszego dnia spłaty zobowiązania. Zazwyczaj kredyt hipoteczny udzielany jest na okres od 10 do 30 lat. Jeśli rynkowe stopy procentowe wzrosną, płatność kredytobiorcy się nie zmieni. Natomiast jeśli rynkowe stopy procentowe zaznaczą znaczny spadek, kredytobiorca może być w stanie zabezpieczyć tę niższą stopę poprzez refinansowanie hipoteki.

– Hipoteka z regulowaną spłatą

Hipoteka, która ma regulowaną opłatę (ARM): stopa procentowa jest ustalana na okres początkowy, ale następnie zmienia się wraz z rynkowymi stopami procentowymi. Początkowe oprocentowanie jest często wskaźnikiem poniżej rynkowej, co może sprawić, że takie formy wydają się bardziej przystępne niż jest w rzeczywistości. W sytuacji, gdy stopy procentowe podniosą się w późniejszym terminie, kredytobiorca może nie być w stanie pozwolić sobie na wyższe miesięczne płatności. Stopy procentowe także mogą ulec zmniejszeniu, co spowoduje, że ARM będzie tańszy. Dlatego w obu przypadkach konieczne miesięczne płatności są nieprzewidywalne po początkowym okresie.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Oprocentowanie w przypadku kredytu hipotecznego składa się z dwóch części:

– Zmienna stawka WIBOR (3 lub 6 miesięczna)

Pożyczkobiorca nie ma na nią wpływu. Ustala się ją w dni robocze o jedenastej na podstawie stóp zgłaszanych przez uczestników fixingu, czyli przedstawicieli 13 banków, po odrzuceniu dwóch najwyższych i dwóch najniższych wartości;

– Stała marża banku

Marża to po prostu kwota, którą bank zarobi na danym kredycie hipotecznym. Wysokość marży podlega negocjacji, więc jest to element, na który ma się pewien wpływ. Marża jest uzależniona od wielu czynników, takich jak kwota kredytu, dodatkowych produktów bankowych. Zawsze warto porozmawiać o jej obniżeniu.

Warto zwrócić uwagę, że oprocentowanie kredytu jest ustalane na zasadzie marża banku + WIBOR3M/6M. Aby oferty kredytów były bardziej przejrzyste, ustawodawca wprowadził obowiązek podawania rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania – w skrócie RRSO – w której to zawiera się nie tylko prowizja oraz oprocentowanie nominalne kredytu, ale również inne koszty związane z kredytem. W ten sposób kredytobiorca może w łatwy i transparentny sposób porównać oferty banków i sprawdzić ile wyniosą koszty odsetkowej w ciągu roku. Banki mają obowiązek podawania wysokości RRSO dla konkretnego przykładu kredytu przy prezentowaniu oferty i podpisywaniu umowy.

Co może obniżyć marżę kredytu hipotecznego?

Duży wkład własny – na poziomie powyżej 20 proc. kwoty kredytu – powoduje, że bank oferuje klientowi lepsze warunki kredytu, obniżając marżę. Premia za wyższy wkład w większości banków wynosi 0,2 pkt proc.

Wyższa kwota kredytu także prowadzi do niższej marży kredytowej – o ok. 0,1-0,2 pkt proc. Przy tym nie należy zapomnieć także o wysokiej zdolności kredytowej, która może obniżyć marżę o ok. 0,2 pkt proc.

W sumie dzięki wysokiemu wkładowi własnemu, dużej kwocie kredytu kredytobiorca i lepszej zdolności kredytowej bank może obniżyć oprocentowanie kredytu o ponad 0,6 pkt proc.

Podstawowe czynniki, które decydują o przyznaniu kredytu hipotecznego:

Otrzymanie kredytu hipotecznego to nie taka prosta sprawa, jednak Najlepsze Banki i tutaj służą pomocą, dlatego też przedstawiamy Tobie najważniejsze warunki, które spełnić trzeba, by móc starać się o pożyczkę.

– Wkład własny do kredytu hipotecznego

Komisja Nadzoru Finansowego w 2014 r. wydała rekomendację dotyczącą kredytów hipotecznych (Rekomendacja S. KNF). Rekomendacja m.in. zaleca bankom wymaganie od kredytobiorców wniesienia wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Standardowa wysokość wkładu własnego w 2020 r. wynosi 20%. Jednak osoba starająca się o kredyt hipoteczny mogą wnieść wkład własny w niższej, minimalnej wysokości 10% wartości nieruchomości. Niektóre banki oferują kredyty z niższym wkładem własnym, ponieważ część wkładu jest ubezpieczona w ramach niskiego wkładu własnego.

– Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego. Zdolność kredytowa zależy od wielu kwestii. Przed zaciągnięciem kredytu, dobrym krokiem jest samodzielne oszacowanie swojej zdolności kredytowej – przynajmniej pobieżne.

Podane niżej kryteria, na podstawie których ocenia się zdolność kredytową, to nie jedyne czynniki. Bank podczas oceny bierze wiele innych kwestii pod uwagę. Jednak, ze względu na edukacyjny charakter tego tekstu, nie zagłębimy się w technikalia banków, a przedstawiamy tylko podstawowe aspekty oceny zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa zależy przede wszystkim od wysokości dochodów. Osoby lepiej zarabiające posiadają większą zdolność – co jest naturalnym następstwem. Warto pamiętać, że na dochody składają się nie tylko przychody z wykonywanej pracy, ale także inne “aktywności” przynoszące dochody. Z wysokością dochodów związany jest wskaźnik DtI (Debt to Income) czyli stosunek miesięcznej raty kredytu do dochodów netto. Standardową wielkością DtI dla większość polskich banków jest 30%. Oznacza to, że miesięczna rata kredytu nie może być wyższa niż 1/3 dochodów kredytobiorcy (graniczna wartość to 50% – czyli połowa dochodu netto – jeżeli zarabiamy 4 tys. zł netto rata kredytu nie powinna przekroczyć 2 tys. zł)

Zdolność kredytowa, a dochód – przykład polskiej rodziny

Czteroosobowa rodzina mająca co miesiąc dochód do dyspozycji ok. 8 tys. zł netto może liczyć nawet na 760 tys. zł kredytu. Z kolei trzyosobowa rodzina, w której pracują dwie osoby i zarabiają łącznie 5 tys. zł netto powinna móc zadłużyć się na zakup mieszkania na kwotę nawet 480 tys. zł. Jak wynika z analiz i raportów AMRON i Metrohouse, Polacy mogą liczyć na góra ośmiokrotność rocznych dochodów netto. Dla polskich banków ta miara waha się w granicach od 6- do 8-krotności rocznych dochodów. Przyjmuje się, że rekomendowaną wartością jest 4,5-krotność dochodów netto – jednak wiadomo, że w praktyce wygląda to nieco inaczej.

Bank oprócz dochodu, analizuje również wartość majątku kredytobiorcy. W skład majątku wchodzą m.in. aktywa finansowe, dobra trwałego użytku, nieruchomości ect. Wyższy majątek podnosi naszą zdolność kredytową, ponieważ majątek może stanowić zabezpieczenie kredytowe.

Kredytobiorcy starający się o kredyt hipoteczny są prześwietlani także pod kątem formy zatrudnienia. Najlepiej postrzegane są osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. W dzisiejszych czasach o kredyt hipoteczny mogą starać się również osoby zatrudnione na umowę o dzieło lub umowę zlecenie. W takim przypadku bank analizuje stabilność zarobków oraz staż pracy na jednej umowie. Dochody z umowy o dzieło lub zlecenie są “zaniżane” przez banki. Co to oznacza? Dochód z umowy o dzieło może odpowiadać 70% dochodu z umowy o pracę na czas nieokreślony (Przy ocenie zdolności przez bank, 4000 zł netto z umowy o dzieło może odpowiadać 2800 zł netto z umowy o pracę ).

Nie bez znaczenie pozostaje nasza sytuacja rodzinna. Samotna osoba bez dzieci będzie lepiej postrzegana niż samotna matka z dziećmi. W komfortowej sytuacji są bezdzietne małżeństwa, które nie posiadają rozdzielności majątkowej. W takiej sytuacji dwójka osób ma o wiele wyższą zdolność kredytową, niż pojedynczy kredytobiorca.

Banki sprawdzając zdolność kredytową, oprócz analizy cech kredytobiorcy, biorą pod uwagę warunki kredytu. Mowa tutaj o kwocie kredytu, okresie kredytowania czy też walucie kredytu.

Nie można zapomnieć o historii kredytowej, która ma bardzo duży wpływ na przyznanie nam kredytu. Historia kredytowa jest oceniana punktowo. Nie będziemy zagłębiać się jak to dokładnie wygląda. Polecimy tylko serwis, gdzie można sprawdzić swoją historię. Na stronie BIK (Biuro Informacji Kredytowej) można założyć konto i sprawdzić, co banki wiedzą o nas i naszej historii kredytowej oraz jakie mamy szanse na przyznanie kredytu. Bardziej kompleksowe informacje (dotyczące także firm) oferuje BIG InfoMonitor – gdzie również można założyć konto i uzyskać dostęp do raportów na temat dłużników.

Podsumowując, na zdolność kredytową przede wszystkim mają wpływ:

 • Wysokość dochodów
 • Wartość majątku kredytobiorcy
 • Forma zatrudnienia kredytobiorcy
 • Historia kredytowa
 • Sytuacja osobista kredytobiorcy
 • Warunki kredytu

Warto przeanalizować swoją zdolność kredytową, po o to aby realnie ocenić, na czym stoimy i na jaki kredyt hipoteczny możemy liczyć.

Ranking kredytów hipotecznych – Nasze kryteria:

Mamy głęboką nadzieję, że udało się nam wyjaśnić istotę kredytów hipotecznych i jasno naświetliliśmy fakt, że uzyskanie takiego kredytu wymaga od nas nieco „nagimnastykowania” się. Sądzimy jednak, że własne cztery ściany są tym marzeniem, do którego realizacji warto się dobrze przygotować.

Spośród wielu dostępnych na rynku kredytów hipotecznych na rankingu znalazły się tylko te, którym udało się spełnić postawione przez nas kryteria, zatem bez zbędnych słów przejdźmy do kryteriów, jakimi kierowaliśmy się przy tworzeniu rankingu kredytów hipotecznych.

– Wspominaliśmy już o bezpieczeństwie?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to decyzja, którą podejmujemy w perspektywie nie miesięcy, lecz lat – warto więc, by bank w którym będziemy dokonywać zastawu pod mienie miał na tyle ugruntowaną pozycję na rynku, że nie będziemy musieli martwić się o przyszłość naszego domowego ogniska. To też jest naszym pierwszym kryterium: bezpieczeństwo banku. Możemy, owszem, zawrzeć umowę z bankiem, który dopiero co pojawił się na rynku i nie reprezentuje najwyższych standardów, lecz czy możemy nazwać taką decyzję racjonalną? Najlepsze Banki stale dbają o to, by zamieszczone na rankingu kredytów hipotecznych pożyczki pochodziły od sprawdzonych i bezpiecznych źródeł. Tak już mamy!

– Oprocentowanie kredytu

Spośród wielu dostępnych na rynku ofert kredytów hipotecznych postanowiliśmy zawrzeć na rankingu tylko te, które posiadają najatrakcyjniejsze z punktu widzenia klienta oprocentowanie. Wiemy już jakie czynniki się na nie składają, toteż zrozumiałym będzie, że może być ono różne w zależności od banku.

Im niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego, tym niższa miesięczna spłata. Nie chcemy chyba, żeby domowe finanse w naszych wymarzonych czterech ścianach rujnowane były przez zbyt wysokie raty. Kredyt z bezpiecznego banku i najniższym z możliwych oprocentowaniem – tylko tak znajdziesz na rankingu kredytów hipotecznych.

– Wysokość wkładu własnego

Chociaż może się wydawać, że jest ona już ustalona przez przepisy, to należy mieć na uwadze fakt, że regulują one jedynie minimalną wysokość wkładu własnego – a banki bardzo różnie podchodzą do tej kwestii.

Wysokość wkładu własnego może dość znacząco wpływać na wysokość naszych comiesięcznych rat, jednakże mamy świadomość, że nie każdy z Czytelników może pozwolić sobie na luksus odłożenia dodatkowych pieniędzy na wymarzone mieszkanie. Kryterium trzecie odnosi się właśnie do tego, jak wysoki wkład własny jest wymagany do uzyskania kredytu hipotecznego i naszym zdaniem, jeśli zbliżony jest on do minimalnej wysokości, to zwiększa to atrakcyjność samej pożyczki.

– Okres kredytowania

Okres kredytowania istotnie wpływa na wysokość rat za kredyt hipoteczny i rzeczywiście spłacimy go szybciej w sytuacji, gdy okres spłaty jest jak najmniejszy – nie znaczy to jednak, że takie rozwiązanie będzie najlepsze ze strony klienta, w końcu nie każdy może sobie pozwolić na zbyt wysokie raty.

Czwartym kryterium, jakie właśnie wzięliśmy pod uwagę jest okres kredytowania, który naszym zdaniem powinien posiadać jak najszerszy zakres, dzięki czemu kredyt hipoteczny będzie mógł zaspokoić potrzeby jak największej ilości klientów. Na rankingu znaleźć się mogły tylko te zastawy pod mienie, które wykazały się największą elastycznością w tym zakresie.

W jakich sytuacjach warto zrezygnować z zaciągania kredytu mieszkaniowego?

 • masz krótki staż pracy i jesteś młodą osobą, nie możesz przewidzieć jak ułoży się twoje życie. Posiadasz wątpliwości co do tego czy będziesz pracował zagranicą czy w Polsce. Nie masz sprecyzowanych umiejętności zawodowych;
 • nie warto kupować mieszkania na kredyt, kiedy nie ma się jeszcze stabilnej sytuacji życiowej (narzeczona, żona, dzieci);
 • nie masz oszczędności lub twoje oszczędności są nieduże – banki dzisiaj wymagają wkładu własnego na kilkadziesiąt tysięcy złotych, zakup mieszkania wiąże się także z innymi kosztami.

Poszczególne koszty przy zakupie mieszkania na kredyt

 • wkład własny – 20% wartość nieruchomości np. w przypadku kredytu na 300 tys. zł to 60 tys. zł (w szczególnych sytuacjach wkład własny może wynieść 10%)
 • koszty sądowe, pośrednicy, notariusz – ok. 13 tys zł:
  1. podatek od czynności cywilnoprawnych – 6 tys. zł od 300 tys. zł (2 proc. od kwoty transakcji);
  2. taksa notarialna – 2 tys. zł;
  3. prowizja pośrednika – 5 tys. zł;
  4. wpis hipoteki – 60 zł;
 • koszty urządzenia mieszkania jeśli kupujemy od dewelopera – ok. 50 tys. zł (przeciętnie należy liczyć się z wydatkiem 800-1,2 tys. zł za metr kwadratowy)
 • koszty okołokredytowe:
  1. ubezpieczenie pomostowe – 3 tys. zł (należy je wykupić zanim nieruchomość zostanie wpisana do księgi wieczystej),
  2. prowizja początkowa – ok. 12 tys. zł (ok. 2% wartości kredytu)
  3. prowizja na pokrycie kosztów ubezpieczenia niskiego wkładu – ok. 1800 zł (ok. 3 proc. od 20 proc. wartości mieszkania)

W sumie, kupując nieruchomość będziemy musieli wyłożyć dodatkowo ponad 100 tys. zł, aby móc zamieszkać w nowozakupionym mieszkaniu.

Pamiętajmy jednak przede wszystkim o kosztach obsługi długu, czyli o oprocentowaniu kredytu i innych kosztach wchodzących w rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu. Banki są zobowiązane do podawania RRSO na konkretnym przykładzie oferty. Dlatego najlepszym sposobem na wybór kredytu jest porównanie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania podanej w umowie z bankiem oraz sprawdzenie stawek WIBOR (3M lub 6M) – od których są uzależnione koszty kredytu.

Kredyt hipoteczny – czy naprawdę warto?

Oto dochodzimy do sedna sprawy i choć zdawać by się mogło, że powyższe pytanie powinno zostać postawione na samym początku, to my przewrotnie umieszczamy je na końcu. Czy naprawdę warto zaciągnąć kredyt hipoteczny na wiele lat?

Wiemy, jak wygląda polska rzeczywistość i zdajemy sobie sprawę, że takie pytanie właśnie w jej obliczu jest jak najbardziej na miejscu. Odpowiadamy jednak na nie twierdząco. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na lata, nie znaczy to jednak, że musi być li tylko ciężką kulą u nogi skazańca. Własny dom czy mieszkanie to właśnie cel nadrzędny jaki przyświeca nam podczas przeglądania ofert kredytów hipotecznych i choć należy mieć na uwadze naszą zdolność do ich spłacenia (nie mówimy tu o zdolności kredytowej, której udziela nam bank) to jednak nie sądzimy, aby warto było rezygnować z niego tylko dlatego, że przez lata będziemy nasze marzenie spłacać.

Wielokrotnie w życiu będziemy podejmować decyzje, które nie raz zaważą na naszym losie, czy to w pracy czy może w innych sferach codzienności. I choć skutki tych decyzji mogą różnie na nas wpływać, to warto będzie mieć tę świadomość, że kiedyś podjęło się dobrą decyzję o zamieszkaniu we własnych czterech ścianach. Choć zdobyty przy pomocy kredytu, to jednak własny kąt na świecie jest dokładnie tym miejscem, w którym nasze radości i smutki będą smakować nieco lepiej.

Stworzyliśmy ranking kredytów hipotecznych, gdyż wierzymy w Twoje marzenie o życiu na własnych warunkach i jesteśmy przekonani, że z naszą niewielką pomocą uda się Tobie je spełnić, czego najbardziej Ci życzymy.

Artykuły

 • Który z dwóch kredytów będzie lepszy: kredyt hipoteczny na 10 lat, oprocentowany na 9% z prowizją 1% czy może kredyt 10-letni z oprocentowaniem na poziomie 7% i czteroprocentową prowizją? Nie…

 • W procesie zaciągania kredytu hipotecznego przyszły kredytobiorca musi dostarczyć do banku wiele dokumentów. Kredyty hipoteczne to poważne zobowiązania, przy których banki bardzo skrupulatnie sprawdzają wiarygodność i zdolność kredytową klienta, aby mieć pewność,…

 • Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego zwykle banki dają swoim kredytobiorcom możliwość dostosowania trybu spłaty rat kredytowych zgodnie z ich potrzebami i oczekiwaniami finansowymi. Kredytobiorca może zatem wybrać, czy chce spłacać kredyt w ratach…

 • Porównując oferty kredytów hipotecznych, zazwyczaj klienci patrzą wyłącznie na wysokość prowizji i marży bankowej, a podstawowym parametrem, o który pytają jest rata kredytu. To właśnie jej miesięczna wysokość najczęściej decyduje o…

 • Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu, zwłaszcza młodych, osób. Większość z tych osób nie posiada na tyle dużych możliwości finansowych, aby to marzenie spełnić. Stąd przygotują się one do zaciągnięcia…

 • Często zaciągnięcie kredytu hipotecznego zaczynamy brać pod uwagę dopiero wtedy, gdy znajdujemy naszą wymarzoną nieruchomość. Aby uniknąć pośpiechu, nerwów i nie do końca przemyślanych decyzji, warto jednak zacząć się przygotowywać…

Nasza witryna używa plików cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę. ROZUMIEM