Nest Konto

Najtańsze konto osobiste w Polsce.

Czy cena rzeczywiście czyni cuda? 1. Nest Konto w Nest Banku

  Nest Konto - Nest Bank

  Nest Bank
  Konto: 0 zł
  Karta: 0 zł
  Przelewy: 0 zł
  Bankomaty: 0 zł

  Nest Bank tworząc Nest Konto założył, że usługi, z których korzystamy na co dzień powinny być bezpłatne. Bez żadnych warunków, bez żadnych ukrytych opłat. Sprawdźmy więc, czy najtańszy rachunek w Polsce może stanowić konkurencję dla liderów rynku.


Nest Bank przygotował konto dla klientów pełnoletnich, które mnogość darmowych usług może budzić zrozumiałe niedowarzenie. No bo jakże w końcu nie dziwić się istnieniu produktu, który nie żąda od nas regularnych wpłat na konto, nie pobiera choćby symbolicznej złotówki za prowadzenie konta jak i karty debetowej, który wreszcie pozwala nam wypłacać fundusze ze wszystkich bankomatów w Polsce bez żadnych opłat? Czy wszystko złoto co się świeci? Eksperci tworzący Ranking Najlepszych Kont Osobistych postanowili przywdziać tweedową marynarkę i z ogromną lupą przy oku przyjrzeć się Nest Kontu, które zdaje się być nie lada skarbem na rynku kont osobistych.

Dla kogo jest Nest Konto?

odbiorcy

Nasi eksperci okazali się znakomitymi detektywami (hej, przecież nikt w to nie wątpił!) i po wnikliwym śledztwie udało im się znaleźć odpowiedź na postawione pytanie: tak, Nest Konto to świetne rozwiązanie praktycznie dla wszystkich. Po gruntownym zbadaniu każdego z „0” w ofercie nie dostrzegliśmy żadnych tajemniczych napisów zapisanych w nieznanym nam języku. Nest Konto to jedno z najtańszych kont na rynku rachunków dla klientów indywidualnych, także możemy z ręką na sercu polecić go tym, którzy lubią trzymać rękę na swoim portfelu.

Jakie są koszty Nest Konta?

Nest Konto - opłaty


opłaty

• konto nie jest oprocentowane;

0 zł za prowadzenie konta – by korzystać z Nest Konta za darmo, bank nie wymaga od nas ani regularnych, ani określonych kwotowo wpływów na konto;

• chcąc zmienić kod PIN lub sprawdzić saldo w bankomacie należącym do Santander Bank, musimy liczyć się z opłatą w wysokości 5 zł;

5 zł za wyciągi papierowe z konta lub 0 zł, gdy wybrano wariant elektroniczny.

Karta do Nest Konta - opłaty


karta

• do Nest Konta wydawana jest bezpłatna karta Visa Debit, pozwalająca na płatności internetowe i zbliżeniowe;

0 zł – wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce;

0 zł - wpłaty gotówki poprzez wpłatomaty należące do sieci Euronet;

5 zł – prowizja za wypłatę gotówki za granicą (do tej kwoty należy doliczyć 3% za przewalutowanie).

Przelewy związane z Nest Kontem


przelewy

0 zł - krajowe przelewy ELIXIR przy użyciu internetu;

0 zł - przelew do ZUS i US;

0 zł - przelew złotowy za pomocą e-mail bądź SMS;

0 zł - polecenie zapłaty;

0 zł - wpłaty gotówkowe w złotówkach na rachunki prowadzone przez Nest Bank;

0 zł - za przelew europejski SEPA;

1 zł - przelew natychmiastowy do kwoty 5 tys. zł;

1 zł - przelew SORBNET;

2 zł - zlecenia stałe składane poprzez bankowość internetową i mobilną;

5 zł - przelew zlecony w placówce banku lub przez infolinię;

15 zł - pozostałe przelewy walutowe;;

0,5% (min 5 zł) – wpłaty złotowe na rachunki prowadzone w innych bankach.

Podsumowanie Nest Konta


podsumowanie

Obróciliśmy w palcach każde „zero” i każdą opłatę związaną z Nest Kontem dochodząc do konkluzji, iż jest to jedna z najatrakcyjniejszych ofert dla klienta indywidualnego na polskim rynku. Większość usług, jakie wiążą się z flagowym produktem Nest Banku jest rzeczywiście darmowa, co plasuje go na wysokiej pozycji naszego Rankingu. Zapytaliśmy na wstępie, czy wszystko jest złotem, co się świeci – tak, było to pytanie przekorne i zawierające w sobie sporą dawkę niewiary – po czym udało się nam (ku naszemu zaskoczeniu) uzyskać odpowiedź twierdzącą.