Konto Oszczędnościowe Profit

Profit nie tylko w nazwie, ale i na koncie.

Czy to jeszcze oszczędzanie, czy już zarabianie? 1. Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium

  Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium

  Bank Millennium
  Oprocentowanie: 2,7%
  Kwota: do 100 tys. zł
  Konto darmowe
  Swoboda wpłat i wypłat

  Bank Millennium całkiem zgrabnie swoim Kontem Oszczędnościowym Profit połączył pojęcia oszczędzania i zarabiania w jedną nazwę. Czy nazwa rachunku okazała się także jego znakiem? Sprawdźmy więc, czy tytułowy Profit to coś więcej niż tylko wyraz.


Konto Oszczędnościowe Profit – coś więcej niż tylko dobra nazwa

Millenium Bank konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku finansowych (budować pozycji nie musi – już dawno to zrobił) i nie zamierza tylko parować ciosów konkurencji, gdyż sam je znakomicie wyprowadza: czy to w postaci konta osobistego, firmowego czy jak w przytaczanym właśnie przypadku konta oszczędnościowego. Konto Oszczędnościowe Profit nie kryje się ze swoim potencjałem i już samą nazwą jasno wskazuje, że jego celem jest zapewnienie właścicielowi zysków. Chociaż nazwa powinna zobowiązywać, to jednak często nie ma nic wspólnego z działalnością bądź produktem, który się za nią kryje, a na rynku produktów finansowych właśnie jest to zbyt często nieprzyjemną regułą. Dość już słów wstępu, pozwólmy sobie przedstawić nasz punkt widzenia na sprawę.

Zaczniemy od tego, że tradycyjnie już odrzuciliśmy aspekt promocyjny rachunku, który na chwilę obecną (marzec) jest bardzo interesujący, jednak miesiące mają to do siebie, że się kończą, zatem jeśli zamierzasz założyć konto dla promocji, to zalecamy pośpiech – kończy się ona równo z ostatnim dniem marca. Jeśli jednak interesuję Cię, co stanie się z Twoimi pieniędzmi po tym, gdy oprocentowanie promocyjne zostanie wygaszone, znajdziesz tutaj informacje, których szukasz.

Oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego


oprocentowanie konta

Przejdźmy w pierwszej kolejności do działu z oprocentowaniem, które to powinno być przecież dla nas jak najkorzystniejsze.

Banki Millennium stworzył „widełki” kwotowe o następujących zakresach:

• Od 1000 zł do 50 000 zł włącznie – w tym zakresie nasze środki zwiększą się 0,60%;

• Nadwyżka ponad 50 000 zł do 100 000 zł włącznie – tutaj bank „obdaruje” nas oprocentowaniem w wysokości 0,70%;

• Nadwyżka ponad 100 000 zł do 250 000 zł włącznie – przekroczyliśmy 100 000 zł: dostajemy 0,90%;

• Nadwyżka ponad 250 000 zł do 500 000 zł włącznie – nasze środki oprocentowane są na okrągły 1%;

• Nadwyżka ponad 500 000 zł – oto najciekawszy obszar, na którym jest najmniejszy tłok; oprocentowanie wynosi w takim wypadku 1,10%.

UWAGA PROMOCJA! Aktualne oprocentowanie Konta Oszczednościowego Profit to 2,7% dla kwoty do 100 000 zł!

Oczywiście nie możemy zapominać, że nagie procenty nie odzwierciedlają naszego zysku i trzeba od nich odjąć pewne podatki. Należy mieć też na uwadze, iż kwota, od której oprocentowywane będą nasze środki musi być większa lub równa niż 1000 zł.

Opłaty Konta Oszczednościowego Profit


opłaty

Skoro procenty mamy za sobą, możemy przejść (miejmy nadzieję) gładko do opłat związanych z Kontem Oszczędnościowym Profit.

Jeśli mówimy o opłatach za otwarcie i prowadzenie Konta Oszczędnościowego Profit to wynoszą one 0 zł.

Pierwsze polecenie przelewu wewnętrznego z rachunku jest darmowe, każde następna jednak wynosi 7,5 zł.

Werdykt


podsumowanie

Konto Oszczędnościowe Profit w Millennium Bank musiało znaleźć się na naszym Rankingu Najlepszych Kont Oszczędnościowych w Polsce: posiada ono niezaprzeczalne atutu w postaci czytelnego oprocentowania, a opłata za drugie „ruszenie” naszych funduszy z rachunku jest jedną z najniższych w Polsce i sądzimy, że wraz ze wzmożoną konkurencją na rynku pojawią się jeszcze niższe. Jeśli zainteresowało Cię Konto Osobiste 360o (lub je już posiadasz) oferowane także przez Millennium Bank, to sprytnym posunięciem będzie podpięcie rachunku oszczędnościowego do głównego rachunku (jednak tylko w stosunku jeden do jednego: jedno konto osobiste – jedno konto oszczędnościowe). W ostatnich słowach już powiemy tylko, że założenie Konto Oszczędnościowego Profit będzie drugim dobrym wyborem po pierwszym, jakim było podjęcie decyzji o oszczędzaniu.