Konto Osobiste Direct

Przyczajony lew, ukryty koszt?

Sprawdzamy Osobiste Direct. 1. Konto Osobiste Direct w ING Banku Śląskim

  Konto Osobiste Direct - ING Bank Śląski

  ING Bank Śląski
  Konto: 0 zł
  Karta: 0 zł / 7 zł*
  Przelewy: 0 zł
  Bankomaty: 0 zł / 2,5 zł*

  Flagowy produkt ING Banku Śląskiego dla dorosłego klienta indywidualnego. Czego się spodziewać po rachunku osobistym, którego jakości strzeże sam król zwierząt? Co sprawiło, że Konto Osobiste Direct uplasowało się tak wysoko w naszym Rankingu?


ING Bank Śląski stworzył rachunek dla klientów indywidualnych w kilku wariantach wiekowych, tutaj jednak rozłożymy na czynniki pierwsze (żeby nie powiedzieć: lwa na łopatki) rachunek dla klienta, który ukończył 26. rok życia i dla którego oferta będzie zawierać maksymalne korzyści płynące z prowadzenia rachunku. Pozwolimy sobie zajrzeć do jaskini lwa, jakim niewątpliwie na polskim rynku jest ING Bank Śląski, by na własne oczy i własnym portfelem przekonać się, czy rzeczywiście konto oferowane przez bank jest w stanie zapewnić nam iście królewską wygodę i bezpieczeństwo?

Dla kogo jest Konto Osobiste Direct?

odbiorcy

Jaskinia lwa okazała się wielce przytulnym i bezpiecznym miejscem, które nie okazało się tak mrocznym miejscem jakiego spodziewać się można było po siedzibie grzywiastego króla. Czy znaleźliśmy w niej odpowiedź na interesujące nas pytanie? Otóż tak, Konto Osobiste Direct w ING Banku Śląskim to idealny rachunek dla tych, którzy często dokonują zakupów poprzez kartę płatniczą (pozwala to uniknąć miesięcznej opłaty za kartę). To także wygodne konto dla osób, które nie lubują się w „wizytowaniu” placówek bankowych i preferują transakcje przy użyciu bankowości internetowej. Brak wymogu regularnych wpłat może być atrakcyjny dla osób, dla których stały etat i comiesięczny pasek z wynagrodzeniem to nuda, bowiem złoty lew także i nich nie zapomniał.

Jakie są koszty Konta Osobistego Direct?

Założenie rachunku bankowego to jedna z tych spraw, przed podjęciem których lepiej zawczasu pomyśleć o kosztach. Przeglądając lokum „maskotki” ING Banku Śląskiego znaleźliśmy całkiem sporo ciekawych informacji o opłatach i kosztach związanych z sztandarowym produktem omawianego banku (żadnych szkieletów, naprawdę!), którymi chcemy się z Tobą podzielić.

Konto Osobiste Direct - opłaty


opłaty

• konto nie jest oprocentowane;

0 zł za prowadzenie konta – by korzystać z konta za darmo, bank nie wymaga od nas regularnych i stałych wpłat;

0 zł – gdy chcemy sprawdzić saldo w bankomacie należącym do ING Bank Śląski lub Planet Cash, 1,5 zł w przypadku innych bankomatów;

3 zł – opcjonalne ubezpieczenie karty debetowej w PZU (nieuprawnione użycie karty oraz gotówka pobrana z bankomatu);

9 zł – wyciąg papierowy z konta odebrany w placówce banku;

9 zł – wpłatę/wypłatę/przelew środków w oddziale banku.

Karta do Konta Osobistego Direct - opłaty


karta

• do Konta Osobistego Direct wydawana jest bezpłatna karta Visa, pozwalająca na płatności internetowe i zbliżeniowe;

0 zł – wypłaty z bankomatów sieci ING i Planet Cash;

0 zł – za wpłatę środków we wpłatomatach należących do ING Bank Śląski;

0 zł – pierwsza wypłata z bankomatów pozostałych sieci w miesiącu, (2,50 zł – każda następna wypłata);

5 zł – miesięczny pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów w kraju;

7 zł – miesięcznie za obsługę karty debetowej. Opłaty można jednak uniknąć, jeśli dokonamy kartą transakcji na kwotę większą niż 300 zł od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca;

15 zł – pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów za granicą;

3% – kwoty wartości wypłacanej gotówki za wypłaty gotówki za granicą (dodatkowo 3% za przewalutowanie transakcji).

Przelewy związane z Kontem Osobistym Direct


przelewy

0 zł - krajowe przelewy ELIXIR przy użyciu internetu;

0 zł - zlecenia stałe;

0 zł - za zlecenie i realizację polecenia zapłaty;

5 zł - przelew SEPA;

5 zł - zlecenie przelewu ekspresowego (ELIXIR lub BlueCash);

35 zł - przelew SORBNET dla kwot mniejszych niż 1 mln zł. (10 zł za przelew SORBNET w kwocie równej lub wyższej niż 1 mln zł);

40 zł - inne przelewy walutowe.

Podsumowanie Konta Osobistego Direct


podsumowanie

Analiza ofert bankowych to zajęcie wymagające niezwykłej koncentracji, gdyż każda z cyfr i każde ze zdań może kryć haczyk, którego połknięcie może nas drogo kosztować; jeśli jednak analizujemy ofertę sygnowaną wizerunkiem lwa, musimy zachować dodatkową ostrożność i wzmóc nasze skupienie do maksimum. Cóż, gdy przychodzi nam do wydania werdyktu musimy jasno stwierdzić, że lew, choć leży, to jednak na brzuchu, nie na łopatkach: jego oferta skierowana do klienta indywidualnego jest przejrzysta, nie zawiera pułapek, o które w bankowej dżungli nie trudno i bez obaw o bezpieczeństwo naszych czytelników możemy umieść ją na naszym Rankingu Najlepszych Kont Osobistych.

Złóż wniosek