Konto Mocno Oszczędnościowe

Jeśli już oszczędzać pieniądze, to Mocno.

Jeśli już Mocno, to z Alior Bank. 1. Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku

  Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku

  Alior Bank
  Oprocentowanie: 2,7%
  Kwota: do 100 tys. zł
  Konto darmowe
  Swoboda wpłat i wypłat

  Alior Bank stworzył rachunek oszczędnościowy, który jest praktycznie rzuceniem wyzwania innym kontom z tego typu segmentu. Czy Konto Mocno Oszczędnościowe w połączeniu z kontem osobistym w Alior Bank może stworzyć zestaw niemal idealny?


Mocne uderzenie w koszty (nie po kieszeniach)

Alior Bank, który promuje się iście dżentelmeńską aparycją i równie eleganckim podejściem do klienta, postanowił odłożyć na chwilę dobrze skrojony garnitur i pasujący melonik, by wejść na ring kont oszczędnościowych i tytułowym mocnym uderzeniem powalczyć o bezpieczeństwo i pomnażanie Twoich oszczędności. Przekonajmy się, czy Alior Bank potrafi sprostać wymaganiom nie tylko rynku rachunków oszczędnościowych, lecz także wymaganiom swoich obecnych bądź przyszłych klientów.

Jak to mamy już w zwyczaju, także i w wypadku Konta Mocno Oszczędnościowego nie skupiliśmy swojej uwagi na promocjach z nim związanych, lecz na podstawowych cechach, jakie ów rachunek prezentuje. I okazało się, że Konto Mocno Oszczędnościowe stoi na nogach całkiem mocno i nie zapowiada się, żeby miało w najbliższym czasie paść na deski. Odniesienie się w nazwie konta do mocy nie było całkiem na wyrost. Dobrze, ale rozpisujemy się tu niczym komentatorzy sportowi - a przecież jesteśmy analitykami rynku finansowego, toteż lepiej będzie, jeśli przekonasz się na własne oczy co kryje w sobie rachunek od Alior Bank.

Oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego


oprocentowanie konta

Alior Bank oferuje wcale nie najniższe oprocentowanie, lecz trzeba zauważyć, że podobnie jak w przypadku wielu innych kont oszczędnościowych, jest ono zmienne – na dzień 13.03.2019 wynosi ono w przypadku banku dżentelmenów 0,89% i jest to oprocentowanie dotyczące niepromocyjnych środków.

UWAGA PROMOCJA! Aktualne oprocentowanie Konta Mocno Oszczednościowego to 2,7% dla kwoty do 100 000 zł!

Opłaty Konta Mocno Oszczędnościowego


opłaty

W przypadku opłat sprawa ma się jeszcze atrakcyjniej, bowiem Alior Bank nie pobiera opłat zarówno za pierwszą wypłatę, jak i następne pod warunkiem, że środki zostaną przelane na konto osobiste w Alior Bank.

Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, co jest standardową praktyką w przypadku kont oszczędnościowych.

Alior Bank oferuje darmowość w przypadku pierwszego przelewu w miesiącu w systemie Elixir.

Gdy lubimy (lub musimy) wykonywać przelewy krajowe w placówkach banków to za drugi i kolejny przelew zapłacimy 10 zł; kolejny przelew internetowy jest nieco tańszy i jego koszt wynosi 8 zł.

Werdykt


podsumowanie

Elegancja z jaką promuje się Alior Bank nie okazała się być tylko na pokaz i wzorem XIX-wiecznych bokserów bank postanowił nie zakładać na pięści rękawic i mocno uderzyć we wszystkie rachunki, które posiadają zbyt wysokie opłaty. Obserwujemy ostatnio ciekawą licytację na obniżanie opłaty za kolejne (drugi i następny) przelewy w miesiącu i musimy przyznać, że Alior Bank posiada tendencję do zaniżania cenowej poprzeczki. Chociaż z drugiej strony może się to okazać mieczem obosiecznym dla tych klientów, którzy widząc opłatę za przelew środków pomiędzy własnymi rachunkami wstrzymywali się od jej dokonania (znamy to z własnego doświadczenia) – w tym przypadku może być im „nieco trudniej” oszczędzić zakładaną kwotę. Konto Mocno Oszczędnościowe to naprawdę wygodny rachunek i tani rachunek, ale gdyby było przecież inaczej, to nie znalazłby się na naszym Rankingu Najlepszych Kont Oszczędnościowych w Polsce.